facebook instagram
+48 75 78 45 500Kontakt

Ceny i Rezerwacja

Sprawdź Termin
Galeria Zdjęć
zobacz »

Ceny i Rezerwacja

Kulinaria

Restauracja AMETYST

Kulinaria

Restauracja AMETYST wraz z przeszkloną, dającą wrażenie przestrzeni i bliskości z naturą oranżerią to idealne miejsce do wspólnego celebrowania posiłków, organizacji imprez, przyjęć i spotkań.

Chcemy, aby degustacja dań w Restauracji AMETYST dostarczyła Państwu doświadczeń kulinarnych wprawiających w stan błogiego spokoju i harmonii. Pragniemy przybliżyć Państwu poczucie mocy pięknego i tajemniczego kamienia szlachetnego – ametystu, wydobywanego niegdyś w okolicy. Jest to kamień niezwykły ze względu na swoją barwę: idealne połączenie ciała (czerwień) i ducha (błękit). Wierzymy, że tylko w zdrowym, dobrze odżywionym ciele zagościć może spokojny, zdrowy duch.

Nasze menu odzwierciedla pasję osób tworzących restaurację. Pragniemy, aby dzięki tej pasji AMETYST był kulinarnym klejnotem Czerniawy - miejscem, w którym poszanowanie tradycji łączy się z otwartością na nowoczesność. Wierzymy że transformacja składników, smaków i kulinarnych gustów stworzy atmosferę cennych chwil spędzonych przy wspólnym posiłku.

Nietuzinkowa klasyka

Kulinaria

Restauracja oferuje wyborną kuchnię, łączącą światowe trendy kulinarne, takie jak metoda niskich temperatur sous-vide, z polską tradycją oraz szczyptą kuchni molekularnej. Dzięki nowoczesnym technikom komponujemy znane i lubiane smaki kuchni polskiej i europejskiej w menu
o nowej odsłonie i interpretacji.

Miłą niespodzianką dla podniebienia będą nasze zestawienia składników, na przykład klasyczny smak pomidorów w połączeniu z aromatem mleka kokosowego i trawy cytrynowej, czy smak grillowanego mięsa kaczki w asyście sorbetu wiśniowo-rozmarynowego. Klasyczne potrawy skomponowane w nietuzinkowy sposób, zaskakujące smakiem i formą spowodują, że na nowo docenią Państwo siłę tradycji.

W menu AMETYSTU znajdą Państwo potrawy skomponowane z takich produktów, jak leśne grzyby, kaczka czy polędwica wołowa. Ponadto staramy się przywracać należne miejsce składnikom niegdyś popularnym, a dziś nieco zapomnianym, takim jak dynia, seler czy topinambur.

Wierzymy, że wyjątkowość naszych dań podkreślić mogą idealnie dobrane, doskonałej jakości wina, dlatego sugestie Szefa Kuchni obejmują, poza szczególnie polecanymi potrawami, również proponowane do nich trunki.

      Zapraszamy Państwa do zapoznania się z menu Restauracji AMETYST

Bogaty wybór

Dania dla milusińskich

Aby zapewnić naszym gościom siłę na cały dzień aktywności fizycznych, relaksu w SPA, zwiedzania okolicy i rowerowych wypraw Cottonina serwuje bogate śniadanie w formie bufetu. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Również nasi najmłodsi goście.

Wyjątkowe okazje

Kulinaria

Restauracja AMETYST i malowniczy plener Cottoniny to doskonałe miejsce do organizacji ważnych życiowych imprez i przyjęć okolicznościowych. Odbyło się tu już niejedno piękne wesele.

Cotton Club - nuta nastroju

Kulinaria

Hołdując filozofii wellness i wynikającej z niej harmonii pomiędzy ciałem i umysłem, stworzyliśmy także miejsce, w którym troszczymy się o duchowe doznania naszych gości. W piwnicach zrewitalizowanej Willi Fabrykanta zaprojektowaliśmy kameralny klub muzyczny – Cotton Club. Tutaj goście mogą delektować się nie tylko smakiem potraw i trunków, ale również nastrojowymi dźwiękami muzyki. Ten bukiet wrażeń sprawia, że łatwo myślami odpłynąć gdzieś daleko. Muzyczne podróże z nutą nastroju to jedna ze specjalności Cottonina Villa & Mineral SPA Resort.

Oferta powstała we współpracy z innymi lokalnymi operatorami biznesowymi

Przejdź do galerii