Informator

Biotechnologia w naturze

24 czerwca 2020
Bardzo nas cieszy, że doceniacie składniki aktywne, które wykorzystujemy w procedurach zabiegowych naszego Mineral SPA. Jeden z nich wzbudził Wasze szczególne zainteresowanie. Redyless, bo o nim mowa, to wyjątkowo skuteczny składnik aktywny do pielęgnacji cery wymagającej natychmiastowego wyciszenia, a zarazem wzmocnienia cery nadwrażliwej, naczyniowej i nadmiernie pobudzonej.

Niesamowite działanie redukujące zaczerwienienie twarzy na wielu poziomach jednocześnie zawdzięczamy piperonylowi glukozy. Brzmi skomplikowanie, ale to jedynie biotechnologiczna nazwa określająca w pełni naturalny surowiec, który pomaga kontrolować, a także trwale redukować zaczerwienienie skóry (rumień, trądzik różowaty) oraz zmniejszać chwilową nadreaktywność naczyniową skóry spowodowaną stresem, nagłymi zmianami temperatury lub zanieczyszczeniami środowiskowymi.

Unikalny mechanizm działania składnika Redyless:

- obniża naczyniową reakcję skóry na bodźce zewnętrzne, hamując aktywność specyficznych receptorów wrażliwych na temperaturę oraz reakcje związane
z pokarmem (ostre potrawy, alkohol), zmniejszając zaczerwienienie twarzy;

- ogranicza tworzenie nowych naczyń krwionośnych, zmniejsza średnicę już istniejących oraz zwiększa ich odporność na odkształcenia;

- zmniejsza rumień i trwałe zaczerwienienie skóry występujące np. przy trądziku różowatym.

Przeprowadzono badanie na 18 kobietach w wieku od 18 do 60 lat z trwałym rumieniem. Panie dwa razy dziennie aplikowały krem z Redyless na połowę twarzy. Wyniki po 84 dniach były niesamowite. Widoczna redukcja zaczerwienienia w stosunku do połowy twarzy, na którą nie był aplikowany krem wynosiła nawet 68%.

To nie magia, to nauka, która pozwala na wykorzystanie niezwykle cennych substancji występujących w naturze.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat składników, które stosujemy zapraszamy do Mineral SPA Cottoniny, w którym nasi terapeuci dobiorą pielęgnację idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR