Informator

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort - Hotel „Bike Friendly” - obiekt przyjazny rowerzystom

8 maja 2015
Hotel „Bike Friendly” – gdzie go znaleźć i jakie warunki powinien spełniać obiekt przyjazny rowerzystom?

Polacy coraz chętniej rezygnują z czterech kółek na rzecz dwóch. Od 2012 roku liczba aktywnych rowerzystów wzrosła ponad dwukrotnie! Przejażdżkę kilka razy w tygodniu deklaruje aż 56 proc. ankietowanych, a prawie 1/5 wsiada na rower codziennie. Część z nas rowerem dojeżdża do szkoły i pracy, ale dla zdecydowanej większości – aż 87 proc. – jazda na rowerze to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.  Coraz więcej osób, a nawet całych rodzin decyduje się na rowerowy urlop lub wakacje. Podczas dłuższego wyjazdu oczekujemy ciekawych, różnorodnych tras i komfortowych warunków do odpoczynku. Gdzie je znaleźć? Doskonałym miejscem do realizowania rowerowej pasji jest niewątpliwie Świeradów-Zdrój położony u podnóża Gór Izerskich. Możemy wyruszyć stąd na blisko 80 km górskich ścieżek rowerowych Singletreck o różnych stopniach trudności, a po całym dniu na dwóch kołach odprężyć się w hotelu „Bike Friendly”. Jakie potrzeby rowerzystów powinien spełnić taki obiekt? Podpowiada Cottonina Villa & Mineral SPA Resort.

Położenie | bliskość tras

Hotele „Bike Friendly” powinny być położone na tyle blisko tras rowerowych, aby turyści wyruszając na wycieczkę nie musieli transportować sprzętu do punktu początkowego wyprawy. Jeśli w pobliżu tras jest więcej, rowerzyści nie muszą zmieniać miejsca noclegu – wystarczy przez kilka kolejnych dni wybierać inną ścieżkę. Właśnie taka lokalizacja jest zaletą Świeradowa-Zdroju i położonej tutaj Cottoniny, która jest wręcz otoczona trasami rowerowymi. Nieopodal znajdują się dwa doskonale przygotowane kompleksy: polsko-czeskie ścieżki rowerowe Singltrek oraz Singletreck pod Smrkiem – pierwszy w Europie całościowy system tras MTB. Rowerzyści mają możliwość jazdy po blisko 80 kilometrach tras o 4 różnych stopniach trudności, które zadowolą zarówno amatorów ekstremalnych zjazdów typu Downhill, jak również tych, którzy wybierają się na rekreacyjną wycieczkę z rodziną.

Sprzęt i serwis

W trosce o komfort rowerzystów, bezpieczeństwo i dobry stan ich sprzętu, hotel powinien oczywiście udostępnić podstawowe udogodnienia, takie jak:

  • bezpieczna, zamykana przechowalnia  rowerów,
  • możliwość dokonania podstawowej naprawy sprzętu – odpowiednie narzędzia i szybki dostęp do części zamiennych,
  • „Bike Wash”, czyli dostęp do miejsca, w którym można umyć rower,
  • mapy i dostęp do kompleksowej informacji o położonych w pobliżu trasach.

 

Relaks

Po całym dniu spędzonym na górskim szlaku rowerowym, warto zapewnić mięśniom intensywną regenerację i głęboki relaks. Doskonale sprawdzi się zatem naprawdę dobre SPA z zabiegami dedykowanymi najbardziej zmęczonym partiom mięśni. W Mineral SPA Cottoniny, opartym na naturalnych, skutecznych składnikach, rowerzyści mogą skorzystać m.in. z:

  • drenażu limfatycznego, który pobudza krążenie krwi i limfy oraz układ mięśniowy;
  • masażu kręgosłupa eliminującego napięcie mięśni oraz „zakwasy”;
  • kąpieli magnezowej i masażu na olejku magnezowym, który stanowi doskonałą suplementację dla mięśni.

 

Kuchnia

Dbając o gości lubiących aktywny wypoczynek hotel powinien zapewnić odpowiednio dobrane posiłki. Ogromną zaletą jest możliwość zamówienia lekkich, ale bogatych w węglowodany dań, które dodadzą energii nie obciążając nadmiernie organizmu. Takie potrawy znajdziemy w hotelowej restauracji z kuchnią wellness Cottonina. A ponieważ wycieczki rowerowe często trwają cały dzień, hotel zadbał o to aby goście mogli zabrać ze sobą pakiety prowiantowe zawierające m.in. batony energetyczne oraz napoje izotoniczne.

Hotel „Bike Friendly” posiada wszystko co niezbędne do realizowania rowerowej pasji gości. Oznacza kompleksową i komfortową obsługę rowerzystów i jest odpowiedzią na stale rosnące zainteresowanie turystyką rowerową.

Źródło: Biuro prasowe Cottonina Villa & Mineral SPA Resort
Opracowanie: D.W.

....................................................................................................................................................................

Więcej informacji o ofercie Hotelu i SPA - Cottonina - kliknij tutaj »


 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR