Informator

Wyjątkowe SPA dla wegetarian i wegan

10 czerwca 2015
52 proc. Polaków uważa dietę bezmięsną za zdrową, w dużych miastach przybywa restauracji wegańskich, a targi żywności ekologicznej robią prawdziwą furorę.

W Polsce rośnie świadomość społeczna, a wraz z nią pojawiła się moda na zdrowe odżywanie i pielęgnację naturalnymi kosmetykami. Obserwujemy zdrowy trend powrotu do życia w harmonii z naturą. Wegetarianie – to bardzo wymagający klient, przywiązują dużą wagę do eliminacji wszelkich składników pochodzenia zwierzęcego, nie tylko z diety, ale także z kosmetyków. I właśnie dla wegetarian i wegan Cottonina Villa & Mineral SPA Resort opracowała autorskie zabiegi SPA oparte wyłącznie na składnikach roślinnych.

Weganizm to styl życia, którego cechą charakterystyczną jest eliminacja produktów pochodzenia zwierzęcego ze wszystkich aspektów życia, a w szczególności z diety. Dotyczy to również produktów do pielęgnacji ciała i wykonywanych w SPA zabiegów kosmetycznych. Niewiele firm może szczycić się mianem przyjaznych dla wegan. Często gabinety SPA w swoim zarządzaniu nie zważają na ich wymagania i potrzeby, myśląc jedynie o masowym zysku, który najłatwiej osiągnąć poprzez wykorzystanie tanich surowców bez zagłębiania się w historię ich pochodzenia i wyniki badań. Chociaż Unia Europejska oficjalnie zabroniła testowania produktów na zwierzętach, to warto zwrócić uwagę na fakt, że istnieją jeszcze miejsca, które nie wprowadziły podobnych przepisów.

Dlaczego warto wybrać Eco SPA?
Misją pierwszego w Polsce Mineral SPA jest promowanie zdrowego stylu życia opartego na ekologicznych, wegetariańskich i wegańskich produktach, zgodnych z naturą i cyklem rocznych przemian. Wybierając się na upragniony wypoczynek i jednocześnie chcąc zadbać o urodę często trudno mieć gwarancję pochodzenia kosmetyków, a w szczególności ich składników aktywnych. Samodzielne zweryfikowanie drogi pozyskania oraz przetwarzania poszczególnych komponentów jest wręcz niemożliwe. Cottonina Villa & Mineral SPA Resort to miejsce, w którym goście są zwolnieni z konieczności czytania etykiet zamieszczonych na kosmetykach. Klienci odwiedzając to miejsce mogą mieć pewność, że żaden ze składników nie był testowany na zwierzętach, a poszczególne składniki pozyskane zostały bez szkody dla środowiska naturalnego i z poszanowaniem godności ludzkiej. Wykonywane zabiegi są w 100% naturalne, bez dodatków chemii oraz środków konserwujących, w pełni biodegradowalne. Produkty niezbędne do zabiegów są przygotowywane według ścisłej receptury indywidualnie dla każdego gościa, przed rozpoczęciem zabiegu. Warto również zaznaczyć, że wybrane zabiegi z menu SPA dla wegan są również dostosowane do potrzeb chorych na celiakię.

Czy ekologia w SPA to tylko składniki?
Oczywiście, że nie. Idea, która przyświeca kosmetologom w pierwszym Mineralnym SPA w Polsce, jest taka, by każdy element ich codziennej pracy był jak najbardziej ekonomiczny i przyjazny środowisku. Zabiegi są wykonywane przy minimalnym zużyciu światła i świecach, które tworzą nie tylko niezwykły nastrój, ale ograniczają zużycie prądu. Akcesoria niezbędne do przeprowadzenia zabiegów wykonane są ze szkła oraz ceramiki, które po procesie dezynfekcji są wielokrotnie używane, bez zwiększania ilości odpadów plastikowych. Oprócz tego bielizna jednorazowa oraz prześcieradła w całości wykonane są z celulozy i nadają się do recyklingu, dzięki czemu każdy klient ma pewność, że otrzymuje higienicznie czystą bieliznę, która nie zwiększa ilości prania przekazywanego do hotelowej pralni i ilości chemii niezbędnej do jego wyprania. Do masaży używane są wyłącznie naturalne kamienie półszlachetne i kryształy górskie. Ponadto pracownicy Mineral SPA w Cottoninie hobbystycznie prowadzą na terenie hotelu swój mini ogród, w którym między innymi sadzą rośliny, które wykorzystywane są w kosmetologii i znane z właściwości pielęgnacyjnych.

„Tworząc Cottonina Villa & Mineral SPA Resort bardzo zależało nam na tym, aby nie tylko jego położenie, ale także kompleksowa oferta i wyróżniające nas, wyjątkowe Mineral SPA, były zgodne z ideą miejsca przyjaznego całej rodzinie, weganom, wegetarianom oraz osobom chorym na celiakię. Dlatego proponujemy zabiegi dostosowane do ich potrzeb, oparte na ekologicznych i bezpiecznych składnikach, pochodzących z pewnych i sprawdzonych źródeł. Warto zaznaczyć, że cały czas poszerzamy nasze menu dostosowując się do potrzeb naszych gości oraz obowiązujących trendów” – mówi Marta Fiedorowicz Dyrektor Generalny Cottonina Villa & Mineral SPA Resort.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR