Informator

Azeloglicyna w kosmetyce – jak ją stosować i jakie właściwości wykazuje?

27 lipca 2021
Pod jej nieco skomplikowaną nazwą kryje się pochodna kwasu azelainowego, która powstała z połączenia go z glicyną. Dzięki temu azeloglicyna jest skuteczniejszą i lepiej przyswajalną alternatywą dla pierwszego ze składników oraz wszechstronnym wsparciem w pielęgnacji skóry.

Azeloglicyna – jak działa?

Azeloglicyna sprawdzi się przede wszystkim w przypadku cery zmagającej się ze stanami zapalnymi, niedoskonałościami i nadprodukcją sebum. Dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom jest ona niezawodnym sprzymierzeńcem osób cierpiących z powodu m.in. trądziku. Składnik ten pomaga skutecznie pozbyć się zarówno bakterii tlenowych, jak i beztlenowych. Dodatkowo azeloglicyna działa przeciwzapalnie i przeciwzaskórnikowo, co jest kluczowe w pielęgnacji skóry problematycznej.

Składnik ten jest także skutecznym wsparciem w walce z przebarwieniami spowodowanymi przez stany zapalne, hormony lub słońce. Pozwala on nie tylko rozjaśnić istniejące niedoskonałości, lecz także pomaga zapobiec powstawaniu kolejnych. Wszystko dlatego, że hamuje aktywność tyrozynazy, która bierze udział w produkcji melaniny.

To nie koniec, bo azeloglicyna dodatkowo nawilża i uelastycznia skórę oraz wzmacnia jej barierę ochronną. Dzięki temu lepiej radzi sobie ona z niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi, co przekłada się na jej zdrowy i piękny wygląd.

Azeloglicyna – jak stosować?

Azeloglicynę można spotkać m. in. w kremach, tonikach i żelach. Stosując je należy pamiętać jednak, by składnik ten wprowadzać do pielęgnacji stopniowo, zaczynając od niskich stężeń. Z czasem, gdy skóra już się przyzwyczai, można stopniowo zwiększać te wartości.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR