Informator

Blue light – niewidoczne zagrożenie

4 czerwca 2019
Nie mówi się o nim wcale albo mówi bardzo mało. To zagrożenie, z którego nie zdajemy sobie sprawy korzystając codziennie z różnego rodzajów ekranów, tabletów, telefonów i monitorów.

Światło niebieskie, określane również mianem światła widzialnego o wysokiej energii (HEV - High Energy Visible) jest w nowoczesnym świecie wszechobecne. Jego zakres to dla światła słonecznego od 400 nm do 800 nm, a dla urządzeń z podświetleniem LED od 400 nm do 500 nm. Jest częścią światła widzialnego i mimo, że występuje w naturze, to pochodzące z urządzeń typu LED generuje podobną ilość wolnych rodników co połączone promieniowanie UVA i UVB. Wnika w skórę głębiej niż promieniowanie UV, powoduje przedwczesne starzenie się skóry, pozbawia ją energii oraz może wywoływać uszkodzenia DNA.

Szacuje się, że współczesny mieszkaniec cywilizowanego świata spędza przed różnego rodzaju ekranami średnio 8 godzin dziennie.

Blue light ma negatywny wpływ na funkcjonowanie człowieka, w tym także na jego skórę. Badania wykazały, że powoduje:

  • osłabienie komunikacji komórek skóry z ich otoczeniem,
  • zmniejszenie ilości energii komórkowej, która odpowiada między innymi za dotlenienie komórek skóry,
  • pogorszenie wyglądu skóry, jej zmęczenie i matowy wygląd,
  • zaburzenie komunikacji między komórkami, co prowadzi do ogólnego pogorszenia szkieletu skóry.

Efektem działania promieniowania niebieskiego jest również nieprzyjemna suchość w oczach, ich pieczenie i łzawienie, które wbrew przyjętym opiniom, nie jest spowodowane wyłącznie rzadszym mruganiem przy skupieniu wzroku na ekranie.

Warto również pamiętać, że korzystanie z urządzeń emitujących blue light wieczorem zaburza rytm snu, ponieważ obniża poziom melatoniny w organizmie. Co za tym idzie, organizm nie regeneruje się prawidłowo i jesteśmy bardziej narażeni na odczuwalne skutki stresu.

Na szczęście istnieją surowce pozyskane z natury, które posiadają właściwość skutecznej ochrony naszej skóry przed działaniem promieniowania blue light. Stosowanie produktów z ich zawartością zabezpiecza skórę przed negatywnymi skutkami wielogodzinnej ekspozycji na jego działanie.

Zapraszamy do naszego Mineral SPA - nasi terapeuci opowiedzą Ci o możliwościach skutecznej ochrony Twojej skóry.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR