Informator

Cellulit wodny – skąd się bierze i jak skutecznie sobie z nim radzić

14 lipca 2020
Cellulit może mieć różne oblicza. Jednym z nich jest tzw. cellulit wodny, który ma związek z zaburzonym przepływem krwi i limfy w ciele. Podpowiadamy skąd się bierze i jak można sobie z nim skutecznie poradzić.

Jak wygląda cellulit wodny
Cellulit wodny występuje najczęściej na udach, brzuchu, łydkach i ramionach. Jego cechą charakterystyczną są fałdki i grudki widoczne pod powierzchnią skóry – zwłaszcza po jej mocniejszym ściśnięciu palcami. Ich obecność związana jest z nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie i spowodowanym tym rozrostem oraz nierównomiernym rozkładaniem się tkanki tłuszczowej. Taki stan rzeczy negatywnie wpływa na drożność naczyń limfatycznych, zaburzając mikrokrążenie krwi i limfy w ciele.

Przyczyny powstawania cellulitu wodnego
Jedną z głównych przyczyn występowania tej przypadłości jest siedzący tryb życia i związany z nim brak dostatecznej ilości ruchu. Nie pomaga także nieodpowiednia dieta, w której jest zbyt dużo soli, cukru oraz przetworzonej, tłustej żywności. Występowaniu cellulitu wodnego sprzyjają także zaburzenia na tle hormonalnym i przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Na jego pojawienie się wpływ może mieć także… ubiór, a dokładniej rzecz ujmując – zbyt częste noszenie butów na wysokim obcasie i zbyt obcisłe ubrania.

Jak zredukować cellulit wodny
Jeżeli zależy nam na pozbyciu się podskórnych grudek i nierówności, to powinniśmy się zaprzyjaźnić ze zdrowym trybem życia. Kluczową sprawą jest zapewnienie sobie odpowiedniej i regularnej dawki ruchu dopasowanego do naszych potrzeb i możliwości. Pomoże to usprawnić krążenie krwi i limfy w ciele, a w efekcie przyczyni się do zmniejszenia obrzęków. Ogromnie ważna jest także odpowiednia dieta. Jej podstawą powinno być 5 regularnych, zbilansowanych posiłków oraz znaczące zredukowanie ilości cukru oraz soli w pożywieniu. Nie należy też zapominać o odpowiednim nawodnieniu i wypijaniu minimum 2 litrów średniozmineralizowanej wody niegazowanej dziennie.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR