Informator

Czy stosowanie peelingu enzymatycznego przez cały rok jest bezpieczne?

16 listopada 2020
Powszechnie wiadomo, że wszelkie zabiegi z mocnymi kwasami najlepiej jest zaplanować na jesień i zimę, kiedy słońce nie jest już takie intensywne. Co jednak w przypadku, kiedy słońce mimo jesiennej pogody intensywnie świeci, a nam zamarzyła się gładka i dogłębnie oczyszczona cera?

Alternatywą może być w tym wypadku delikatny peeling enzymatyczny. Czy jednak jego stosowanie na pewno jest bezpieczne? Sprawdziliśmy to!

Jak działa peeling enzymatyczny?
Złuszczające działanie tego rodzaju peelingu to (jak sama nazwa wskazuje) zasługa enzymów. Najczęściej są to keratolina, papaina i bromelaina. To właśnie one zapewniają skuteczne, ale bardzo delikatne złuszczanie bez podrażnienia skóry. Dzięki temu peeling enzymatyczny nada się do praktycznie każdego rodzaju cery, zapewniając jej świeżość, blask i jednolity koloryt. Może być bez obaw stosowany także latem.

Jak stosować peeling enzymatyczny?
Peeling enzymatyczny najlepiej stosować raz w tygodniu. Najczęściej ma on formę pasty, żelu lub kremu, które należy nałożyć na wcześniej oczyszczoną i lekko zwilżoną wodą skórę. Produkt należy nakładać równomiernie i delikatnie – niewskazane jest tutaj pocieranie skóry (inaczej, niż przy peelingach mechanicznych). Po aplikacji kosmetyku najlepiej odczekać od 5 do 10 minut (w zależności od zaleceń producenta), a następnie zmyć go wodą. Następnie na delikatnie osuszoną skórę twarzy warto nałożyć ulubiony krem nawilżający.

Uwaga! Nie należy trzymać peelingu enzymatycznego na skórze zbyt długo. Warto pamiętać też o tym, by w przypadku poważnych problemów skórnych, zawsze skonsultować stosowanie jakiegokolwiek peelingu ze specjalistą.

Obowiązkowa ochrona przed słońcem
Niezależnie od tego, jak delikatnie działanie ma peeling enzymatyczny, jego stosowanie zawsze powinno iść w parze z używaniem wysokich filtrów SPF. Dzięki temu unikniemy podrażnień, przebarwień i groźnych w skutkach poparzeń skóry.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR