Informator

Czy warto korzystać z zabiegów kinesiotapingu estetycznego?

19 maja 2021
Znany przede wszystkim z gabinetów fizjoterapii kinesiotaping coraz większą popularnością cieszy się w branży... beauty! Czy jednak zabieg ten jest naprawdę tak skuteczny i czy warto włączyć go do swojej pielęgnacji? Oto co warto o nim wiedzieć.

Kinesiotaping estetyczny – co to takiego?

Kinesiotaping, czyli plastrowanie dynamiczne, stosowany jest przede wszystkim w rehabilitacji i leczeniu urazów w obrębie mięśni, ścięgien i stawów. Metoda ta m.in. stymuluje przepływ krwi i limfy w tkankach, wspiera ich odżywienie oraz pomaga zniwelować ból. Nic dziwnego, że jej potencjał postanowiono wykorzystać w medycynie estetycznej pod postacią facetapingu.

Facetaping – na czym polega?

Facetaping to nic innego, jak oklejanie twarzy przy użyciu specjalnych kolorowych taśm, które delikatnie unoszą skórę i pomagają rozluźnić znajdujące się pod nią tkanki. W tej metodzie najważniejsze jest, by odpowiednio dobrać kierunek i kształt oklejenia do problemu, nad którym chcemy pracować. Dlatego na początku warto udać się do specjalisty, który wytłumaczy nam podstawy i doradzi jak facetaping powinien wyglądać w naszym przypadku.

Zalety facetapingu

Facetaping pomaga poprawić owal twarzy i ma fantastyczne działanie odmładzające. Oklejone mięśnie nie marszczą się tak intensywnie, dzięki czemu istniejące zmarszczki stają się mniej widoczne, a powstawanie nowych jest ograniczone. Ale to nie koniec zalet opisywanej metody! Sprawdza się ona świetnie także w walce z obrzękami, drugim podbródkiem i bliznami. Pomoże także poprawić odżywienie i ukrwienie skóry, dzięki czemu zyska ona zdrowy, wyrównany koloryt. Stanie się także gładsza i pełna blasku.

Facetaping to także doskonały sposób na… odprężenie. Jego relaksujące działanie bywa pomocne m.in. w niwelowaniu bólu migrenowego i bruksizmu. Warto pamiętać, że prawidłowo wykonany facetaping jest zupełnie nieinwazyjny i bezpieczny. Z racji swojego naturalnie liftingującego działania będzie on doskonałym uzupełnieniem terapii odmładzających, np. masażu twarzy.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
© 2022
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR