Informator

Jak dbać o włosy w zimie?

13 stycznia 2021
Okres zimowy może mocno wpłynąć na kondycję naszych włosów, dlatego w tym czasie należy zwrócić szczególną uwagę na ich pielęgnację domową.

Włosy narażone są na uszkodzenia mechaniczne (np. tarcie o swetry, przytrzaśnięcie zamkiem błyskawicznym), ale ogromny wpływ na ich wygląd mają również warunki pogodowe (np. mróz, który może prowadzić do ich łamania). W tym czasie należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie zarówno skóry głowy jak i włosów nosząc luźną czapkę (najlepiej wełnianą lub bawełnianą), tak aby uniknąć nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy.

To również moment by sięgnąć po produkty pielęgnacyjne zawierające silikony, które mają istotny wpływ na zabezpieczenie włosów przed zniszczeniami mechanicznymi. Silikony chronią również przed utratą wody z włosa. Trzeba pamiętać, że nie nadają się do nakładania na skórę głowy, gdyż mogą spowodować wypadanie włosów, dlatego należy je stosować jedynie na długości.

Bardzo dobrym pomysłem będzie stosowanie w tym czasie odżywek i mgiełek przeznaczonych do ochrony włosów w czasie prostowania. Mają działanie termoochronne, dlatego idealnie zabezpieczą włosy przed mrozem, co zapobiega ich łamaniu. Fantastyczne działanie zabezpieczające mają również odżywki emolientowe na bazie alkoholi tłuszczowych (np. cetearyl alcohol). Tworzą na powierzchni włosa ochronny film, uelastyczniają go i odżywiają. Najlepiej wybierać odżywki do spłukiwania zawierające takie składniki jak masło shea, olej makadamia, olej z pestek winogron i olej arganowy. Nie zapominajmy jednak również o składnikach nawilżających, takich jak d-panthenol, aloes czy miód.

Dobrym pomysłem będzie wprowadzenie do pielęgnacji olejowania włosów, dzięki czemu po okresie grzewczym będziemy mogli cieszyć się pięknymi i zdrowo wyglądającymi włosami. Oleje dzielą się na nasycone, jednonienasycone i wielonienasycone, dlatego typ oleju należy dobrać do rodzaju naszych włosów. Przykładowe oleje to olej konopny, olej arganowy, olej z czarnuszki czy olej lniany.

Autor wpisu:

Joanna Ułasewicz - Kosmetolog

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR