Informator

Naturalne składniki, które mają moc rozjaśniania przebarwień

11 października 2019
Przebarwienia to jeden z najczęściej pojawiających się na skórze defektów. W wielu krajach blada cera o równomiernym kolorycie uważana jest za najpiękniejszą. Najnowsze badania wykazały bezpośredni związek pomiędzy powstawaniem przebarwień, a zanieczyszczeniami środowiska. Nadmierna i nierówna pigmentacja jest odpowiedzią na mikro stany zapalne skóry powstałe w wyniku działania wolnych rodników, promieniowania UV oraz stresu cywilizacyjnego.

Na rynku kosmetycznym znajdziemy dużą ilość substancji o działaniu wybielającym oraz depigmentacyjnym.

WITAMINA C - jeden z najlepiej przebadanych składników kosmetycznych. Jej popularność nie maleje, ze względu na jej uniwersalne i bardzo różnorodne właściwości. Podstawową i najczęściej wykorzystywaną w kosmetykach formą jest kwas L-askorbinowy. Niestety wykazuje on aktywne działanie wyłącznie w dużych stężeniach, stąd producenci prześcigają się w podawaniu na opakowaniach informacji o procentowej zawartości witaminy C. Ma ona tendencję do podrażniania skóry wrażliwej i jest trudna do ustabilizowania. Szybko się utlenia i przestaje działać (jest podatna na zmiany temperatury, tlen oraz światło). Nieustannie trwają badania nad stabilnością tego surowca.

WYCIĄG ZE ŚLIWKI KAKADU – najsilniejsze źródło witaminy C występujące naturalnie w przyrodzie (zawiera jej ponad 100 razy więcej niż pomarańcze!). Ma silne działanie antyoksydacyjne, zwiększa ochronę skóry przed wolnymi rodnikami, a także stymuluje produkcję młodego kolagenu. Ten owoc ma wielką moc.

EKSTRAKT Z ACEROLI – acerola zwana wiśnią z Barbadosu jest drugim najsilniejszym występującym w naturze źródłem witaminy C. Jeden maleńki owoc o wadze 4,5 g ma tyle samo witaminy C co kilogram cytryn! Hamuje syntezę melaniny, rozjaśnia przebarwienia, delikatnie złuszcza i wspomaga gojenie stanów zapalnych.

KURKUMA – dzięki zawartości dużej ilości kurkuminy działa przeciwzapalnie i silnie antyoksydacyjnie. Jest ceniona ze względu na swoje właściwości rozjaśniające i wyrównujące koloryt skóry. Przyśpiesza gojenie, łagodzi podrażnienia, a także niweluje zaczerwienienia.

MORWA BIAŁA – roślina ceniona ze względu na liczne właściwości zarówno ogólnoustrojowe (obniża poziom cukru we krwi, pomaga w odchudzaniu), jak i za swoje właściwości kosmetyczne. Ekstrakt z jej liści hamuje działanie enzymu odpowiedzialnego za syntezę melaniny - tyrozynazy. Dodatkowo uelastycznia skórę, łagodzi podrażnienia, a także nadaje skórze zdrowy wygląd.

Przebarwienia nie są łatwym przeciwnikiem. Proces ich usunięcia jest niezwykle pracochłonny, wymaga wielowymiarowego podejścia i nie gwarantuje sukcesu. Dlatego warto pamiętać o ochronie przed promieniowaniem UV przez cały rok, a nie tylko w okresie letnim.

Po więcej informacji zapraszamy do naszego Mineral SPA. Nasi terapeuci z przyjemnością opowiedzą Państwu o możliwościach zabiegowych związanych z rozjaśnianiem przebarwień oraz o właściwej pielęgnacji domowej.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR