Informator

Negatywny wpływ suchego powietrza na skórę

27 października 2021
Wróciły zimniejsze miesiące, a wraz z nimi sezon grzewczy i związane z nim suche powietrze. Niestety taki stan rzeczy nie pozostaje bez wpływu na skórę. Warto wiedzieć jak pomóc jej w tym wymagającym czasie.

Wpływ suchego powietrza na skórę
Zbyt długie przebywanie w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach sprawia, że skóra staje się przesuszona, zaczerwieniona oraz skłonna do podrażnień. Może także swędzieć, a nawet boleśnie pękać. Tym objawom często towarzyszy uczucie ciągłego ściągnięcia i związany z tym dyskomfort.

Jak dbać o przesuszoną skórę?
Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, które przyniosą ulgę przesuszonej skórze i pomogą nam zadbać o jej kondycję.

  • Sposób #1 - Nawilżacz powietrza
    Aby wspomóc skórę w sezonie grzewczym (i nie tylko!) warto zainwestować w nawilżacz powietrza. Najlepiej taki z wbudowanym czujnikiem wilgotności, który pozwoli nam na bieżąco kontrolować warunki panujące w pomieszczeniu i dopasować je do naszych potrzeb.
  • Sposób #2 - Odpowiednie kosmetyki
    W sezonie jesienno-zimowym należy przyjrzeć się naszej rutynie pielęgnacyjnej. W pierwszej kolejności warto zrezygnować z kosmetyków zawierających silne detergenty, które mogą naruszyć delikatną barierę hydrolipidową skóry. Dobrze jest także zwrócić baczniejszą uwagę na etap odżywiania i nawilżania w codziennej pielęgnacji. W zimniejszych miesiącach warto stawiać na bardziej treściwe formuły, które wesprą cerę w walce nie tylko z suchym powietrzem, lecz także niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi.
  • Sposób #3 - Picie wody
    Warto pamiętać, że skórę można nawilżać nie tylko z zewnątrz, lecz także od… wewnątrz. Dlatego warto kontrolować ilość wypijanej w ciągu dnia wody i starać się, by oscylowała ona wokół 2 litrów dziennie.

Nawilżenie to podstawa
Przesuszona skóra bywa sporym wyzwaniem, jednak na szczęście można sobie skutecznie z nią poradzić. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki Wam w tym pomogą i pozwolą cieszyć się nawilżoną, gładką i zdrową cerą nie tylko podczas zimniejszych miesięcy!

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR