Informator

Pięć rzeczy, które w okresie letnim przyczyniają się do niszczenia bariery hydrolipidowej skóry

6 lipca 2021
Bariera hydrolipidowa chroni skórę przed utratą wody i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych (m.in. zanieczyszczeń i promieniowania UV). Niestety, letni czas bywa dla niej prawdziwym wyzwaniem i potrafi mocno osłabić jej kondycję.

Zdradzamy, co najbardziej niszczy płaszcz hydrolipidowy latem i co robić, by móc cieszyć się zdrową i piękną skórą – i to nie tylko na urlopie.

#1 Zbyt częsty peeling

Regularne złuszczanie naskórka pomaga wydobyć piękny kolor opalenizny i przyjemnie wygładza skórę. Należy wykonywać go jednak maksymalnie 1-2 razy w tygodniu (w zależności od potrzeb skóry). Jeśli przesadzimy z częstotliwością stosowania peelingu, wtedy skóra może reagować podrażnieniem i nadmiernym przesuszeniem.

#2 Brak ochrony przeciwsłonecznej

Promieniowanie UV to jedno z największych zagrożeń dla naszej skóry. Poparzona i przesuszona nie jest w stanie wystarczająco skutecznie bronić się przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi i jest bardziej narażona na uszkodzenia. Dlatego kremy z wysokim filtrem to absolutna podstawa letniej pielęgnacji.

#3 Nadmiernie wysuszające kosmetyki

Bariera hydrolipidowa skóry jest bardzo delikatna i nie lubi nadmiernego wysuszania. Dlatego warto odstawić wszelkie produkty, które w swoim składzie mają m.in. alkohol i mocne detergenty (takie jak np. SLS).

#4 Tarcie skóry ręcznikiem

Wycieranie się szorstkim ręcznikiem może niepotrzebnie podrażniać skórę. Dlatego po kąpieli warto używać produktów wykonanych np. z mikrofibry i zrezygnować z pocierania ciała na rzecz delikatnego przykładania materiału do skóry.

#5 Brak właściwej pielęgnacji

Podstawą prawidłowego funkcjonowania bariery hydrolipidowej są… lipidy. Dlatego tak ważne jest, by w naszej pielęgnacji nie zabrakło kosmetyków, które w składzie mają m.in. oleje i masła oraz substancje takie jak: skwalan, ceramidy oraz mocznik.

Wyeliminowanie tych pięciu najczęstszych błędów z naszej letniej pielęgnacji pozwoli odpowiednio zadbać o kondycję płaszcza hydrolipidowego i sprawi, że skóra będzie wyglądać zdrowo i promiennie przez cały rok.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR