Informator

Prawidłowa pielęgnacja domowa okolic oczu

27 stycznia 2021
Większość z nas stosuje krem do twarzy i bez problemu odpowie jaki. Jeśli natomiast chodzi o krem pod oczy, to sprawa wygląda już niestety zupełnie inaczej.

Często bagatelizujemy fakt, że skóra pod oczami wymaga całkowicie innej pielęgnacji i używamy ten sam produkt zarówno do twarzy, jak i wokół oczu.

Skóra oprawy oka to najbardziej wrażliwy obszar twarzy. Ciągłe mruganie i ruch powiek sprawia, że jest ona narażona na napinanie, co prowadzi do rozciągania włókien kolagenowych, a tym samym staje się ona wiotka. Na proces starzenia mają również wpływ czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie słoneczne i zanieczyszczone środowisko.

Aby temu zapobiegać należy zadbać o prawidłową pielęgnację. Demakijaż powinno się wykonywać w sposób delikatny, ruchami głaszczącymi usuwać kosmetyki kolorowe płatkiem nasączonym płynem do demakijażu okolicy oka. Tak wykonane oczyszczanie nie doprowadza do podrażnień i swędzenia.

Skóra wokół oczu wymaga także regularnego usuwania obumarłych komórek naskórka. Do tego zalecane są peelingi enzymatyczne, stosowane 2-3 razy w miesiącu. Dzięki temu składniki aktywne kosmetyków mogą dogłębniej zadziałać, a skóra wygląda zdrowiej oraz równomiernie odbija światło. Po takim przygotowaniu można przejść do nałożenia preparatów odpowiednio dobranych do naszych potrzeb. Mogą to być kremy, ale też maski, serum pod oczy, płatki, które nawilżą, przyspieszą regenerację komórek i uzupełnią składniki niezbędne do utrzymania skóry w najlepszej kondycji.

Przy doborze preparatów warto zwrócić uwagę na ich skład, a co za tym idzie, na działanie kierunkowe preparatu. I tak na przykład jeśli chcemy zadziałać przeciwzmarszczkowo, należy szukać produktów zawierających ceramidy, retinol, krzemionkę organiczną czy kwas hialuronowy. Mają one bowiem właściwości napinające, wygładzające i uelastyczniające. Kiedy natomiast pojawia się problem z obrzękami lub zasinieniem okolic oczu, warto poszukać kosmetyków zawierających świetlik, guaranę, żeń-szeń, a także ekstrakt z brzozy lub bławatka. Działają one bowiem uszczelniająco na naczynia krwionośne, likwidują oznaki zmęczenia i stresu, łagodzą opuchnięcia.

Jeśli jednak nie mamy większych problemów ze skórą, a chciałybyśmy o nią zadbać, należy postawić na nawilżenie i regenerację. W tym celu warto zaopatrzyć się w kosmetyki zawierające naturalne oleje, takie jak np. olej kokosowy czy ze olej ze słodkich migdałów, ale również kwas hialuronowy (odpowiedzialny za długotrwałe nawilżenie) oraz przeciwutleniacze, takie jak witamina C i E (chroniące przed szkodliwym działaniem wolnych rodników).

Autor wpisu:

Jolanta Cieślukowska - Kosmetolog

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR