Informator

Roller z różowym kwarcem - czy i kiedy warto go stosować?

20 sierpnia 2020
Mają ujędrniać, wygładzać i rozświetlać skórę twarzy. Rollery z różowym kwarcem szturmem podbiły rynek beauty. Czym zasłużyły sobie na taką popularność? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Roller z różowym kwarcem – jakie ma właściwości?
Różowy kwarc bywa nazywany również „kamieniem miłości”. W tradycyjnej medycynie chińskiej przypisuje mu się między innymi właściwości upiększające, oczyszczające i… odmładzające! Kamień ten jest także dość twardy i dobrze trzyma temperaturę. Te wszystkie cechy czynią z niego idealny materiał na roller do twarzy.

Zalety rolowania twarzy
Rolowanie twarzy to nic innego, jak jej delikatny masaż. Zabieg ten zwęża pory, poprawia krążenie krwi w skórze i wspomaga drenaż limfy. To z kolei przekłada się na ujędrnioną, dotlenioną i pełną blasku cerę. Staje się ona bardziej napięta, dzięki czemu zmarszczki są mniej widoczne. Rolowanie pomaga również zredukować opuchliznę twarzy oraz worki pod oczami. Masaż przy użyciu rollera to także idealny sposób na pozbycie się napięć i odstresowanie po pełnym wyzwań dniu.

Jak prawidłowo rolować twarz?
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by przed rolowaniem oczyścić cerę, a roller dokładnie umyć. Sam masaż możemy przeprowadzić zarówno na suchej skórze, jak i takiej wcześniej skropionej ulubionym olejkiem lub serum. Dla wzmocnienia efektu można schłodzić wałeczek, wkładając go na kilka godzin do lodówki.

Instrukcja rolowania twarzy
Warto pamiętać, by podczas masażu nie dociskać rollera zbyt mocno, a ruchy wykonywać tylko w jednym kierunku. Każde miejsce przyłożenia wałeczka warto wyrolować 5-10 razy.

1. Masaż zaczynamy od szyi. Dużym wałeczkiem najpierw wykonujemy ruch w dół (w kierunku obojczyków), potem w górę, w stronę brody i uszu.

2. Następnie masujemy brodę i policzki, kierując roller najpierw w kierunku uszu, a następnie od środka twarzy na zewnątrz do linii włosów.

3. Przechodzimy do obszaru pod oczami (tutaj warto użyć mniejszego wałeczka). Ruch powinien odbywać się od górnej powieki (wewnętrznego kącika) do dolnej powieki (wewnętrznego kącika) ruchem okrężnym.

4. Na koniec dużym wałeczkiem masujemy czoło – zaczynamy od środka, w miejscu łączenia się brwi i rolujemy do góry, do linii włosów.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR