Informator

Szczoteczka soniczna do twarzy – czy częste stosowanie podrażnia strukturę skóry?

1 lipca 2020
Szczoteczka soniczna pomaga dokładnie oczyścić twarz i świetnie sprawdza się w walce z niedoskonałościami. Warto jednak wiedzieć jak często ją stosować, by móc w pełni docenić jej zalety.

Czym jest szczoteczka soniczna do twarzy?
Sekret skuteczności szczoteczki sonicznej do twarzy tkwi w wibracjach. Delikatne drgania wnikają w pory skóry, pomagając usunąć z nich pozostałości makijażu, sebum i innych zanieczyszczeń. Wystarczy zwilżyć twarz wodą, nałożyć ulubiony preparat do mycia twarzy i umyć ją kolistymi ruchami przy pomocy wspomnianego gadżetu. Warto pamiętać, by nie przyciskać szczoteczki zbyt mocno do powierzchni skóry, gdyż redukuje to intensywność jej drgań i zmniejsza ich skuteczność.

Zalety używania szczoteczki sonicznej
Regularne używanie szczoteczki sonicznej do twarzy pomaga zredukować niedoskonałości, rozjaśnić przebarwienia i zmniejszyć widoczność porów. Gadżet ten wykazuje także działanie anti–ageing, poprawiając jędrność i napięcie skóry oraz wspomagając jej lepsze ukrwienie. Z kolei delikatne silikonowe wypustki szczoteczki delikatnie peelingują i masują cerę.

Jak często używać szczoteczki sonicznej do twarzy?
Z racji swojego intensywnego działania, szczoteczka soniczna nie jest zalecana m.in. osobom z nasilonym trądzikiem i o skórze bardzo wrażliwej lub naczynkowej, gdyż może powodować podrażnienia. Na początku przygody ze szczoteczką soniczną do twarzy warto używać jej maksymalnie raz w tygodniu. Z czasem częstotliwość można zwiększyć do 2-3 razy w tygodniu. Kluczowe jest tutaj obserwowanie swojej cery i tego, jak reaguje na te zabiegi. Warto przy tym zaznaczyć, że w pierwszych tygodniach stosowania szczoteczki zdarzyć się może nagły wysyp niedoskonałości i nasilenie się problemów skórnych. Spokojnie, to zupełnie normalne i świadczy o tym, że cera oczyszcza się z tego, co jej nie służy. Warto uzbroić się w cierpliwość i przeczekać ten moment, by móc w pełni docenić efekty opisywanego urządzenia.

Uwaga! Szczoteczka soniczna stosowana zbyt często lub w niewłaściwy sposób może wywoływać podrażnienie lub mikrouszkodzenia naskórka. Obserwuj swoją skórę i odpowiednio dostosuj częstotliwość i intensywność zabiegów.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR