Informator

„Truskawkowe nogi” - czym są i jak im zapobiegać?

6 maja 2021
Zapewne zdarzyło wam się kiedyś spotkać z problemem czerwonych krost na nogach, szczególnie po depilacji. Czym są i jak im zapobiegać?

Czym są "truskawkowe nogi”?

Ciemne kropki na nogach to nic innego jak wynik zanieczyszczenia porów kosmetykami, brudem czy potem. Mieszki włosowe, które zawierają bakterie, martwą skórę lub resztki balsamów stają się powiększone i widoczne. Ich wygląd przypomina powierzchnię truskawki, stąd nazwa tej przypadłości. Po goleniu, włosy pozostające w mieszku włosowym zostają uwięzione, co powoduje reakcję obronną organizmu.

Jak zapobiegać temu zjawisku?

Najlepsze efekty daje kompleksowa pielęgnacja skóry i wieloetapowa walka z problemem.

Przede wszystkim należy często zmieniać ostrze w maszynce do golenia. Należy wybierać maszynkę ostrą, w przeciwnym wypadku może dojść do zakażenia mieszków włosowych.

Warto wprowadzić moczenie nóg w gorącej wodzie tuż przed depilacją. W ten sposób pory lepiej się otworzą i łatwiej będzie z nich usunąć zanieczyszczenia. Należy jednak pamiętać o tym, że po depilacji należy zamknąć pory skórne za pomocą przemycia nóg zimną wodą.

Bardzo istotny jest regularny peeling ciała, który pomoże przy oczyszczaniu skóry. Świetne efekty można zauważyć po regularnym wykonywaniu szczotkowaniu ciała na sucho.

W walce z truskawkowymi nogami rewelacyjnie sprawdzi się soda oczyszczona. Wystarczy połączyć ją z wodą i mieszankę nałożyć na obszar dotknięty problemem. Pięciominutowy masaż złuszczy zrogowaciałą skórę oraz ukoi stany zapalne. Należy pamiętać, żeby po zabiegu nałożyć balsam nawilżający, gdyż po kuracji sodą skóra może być przesuszona.

Autor wpisu:

Joanna Ułasewicz - Kosmetolog

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
© 2022
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR