Informator

Z receptariusza SPA - granat

13 lipca 2019
Owoc granatu jest źródłem wielu składników o działaniu odżywczym i w przemyśle kosmetycznym zaczyna święcić swoje triumfy. Warto podkreślić, że dla otrzymania nowoczesną metodą 1 kg ekologicznego ekstraktu z granatu zużywa się nawet do 12,5 owoców granatu.

Produkty kosmetyczne z ekstraktem z granatu zawierają dwa cenne kwasy: elagowy oraz punikowy (kwas charakterystyczny tylko dla owoców granatu), które działają silnie antyoksydacyjnie, wzmacniają ściany komórek oraz chronią skórę przed wolnymi rodnikami. Innymi cennymi składnikami ekstraktu z granatu są: polifenole, antocyjany, kwasy organiczne, składniki mineralne i taniny (garbniki roślinne). To właśnie dzięki obecności dużej ilości polifenoli, ekstrakt ten jest zaliczany do wysoce skutecznych antyoksydantów - silne działanie antyoksydacyjne zbliżone jest do ekstraktu z zielonej herbaty (Camellia Sinensis).

Wyciąg z granatu jest polecany w przypadku cery podrażnionej, delikatnej, zaczerwienionej, po opalaniu oraz po peelingach, kiedy wymagana jest regeneracja naskórka, ponieważ sprzyja on gojeniu drobnych uszkodzeń skóry - przyczynia się do podziałów komórek i wspomaga odnowę komórkową skóry. Wyciągi ze skórki granatu mają duże znaczenie przy wzmocnieniu i regeneracji skóry właściwej dzięki obecności dużej ilości witaminy C oraz E.

Ekstrakt z granatu jest polecany szczególnie w produktach do pielęgnacji cery dojrzałej, suchej, podrażnionej i z objawami fotostarzenia. 

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR