Informator

Dobroczynne właściwości naturalnych składników i letnia pielęgnacja - rozmowa z Managerem SPA Cottonina Villa & Mineral SPA Resort

10 czerwca 2015
Wywiad z Justyną Żukowską, specjalistą kosmetologii, Manager SPA Cottonina Villa & Mineral SPA Resort

W Cottonina Villa & Mineral SPA Resort stworzono miejsce, w którym odprężenie jest na wyciągnięcie ręki dzięki magii płynącej z kamieni szlachetnych i minerałów połączonej z dobroczynnymi właściwościami naturalnych składników. Wyjątkowa przestrzeń w pierwszym Mineral SPA w Polsce powstała z myślą o efektywnej pielęgnacji i wyciszeniu organizmu.

wySPAzdrowia.pl: Menu Mineral SPA pełne jest wyjątkowych zabiegów, których nie znajdziemy nigdzie indziej.
Justyna Żukowska:
Mineral SPA w Cottonina Villa & Mineral SPA jest pierwszym w Polsce, które kładzie tak duży nacisk na naturalne składniki. Nasze rytuały są starannie komponowane tak, aby klienci odzyskali spokój oraz harmonię, a skóra dawny blask. Autorski zabieg, taki jak Bawełniany Kokon, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości składników i połączeniu koziego mleka z enzymatyczną białą glinką to doskonały pomysł na wyjątkowe chwile tylko dla siebie.

W.Z.: Rosnący problem alergii skórnych sprawił, że na rynku pojawiły się ekologiczne Baby SPA. W Cottonina Villa & Mineral SPA Resort znajduje się pierwsze w Polsce Baby Eco SPA.
J.Ż.:
Mamom, które chcą skorzystać z pomocy specjalistów, unikatowe zabiegi dla niemowląt proponuje Baby Eco SPA Cottoniny - pierwsze takie SPA w Polsce, którego oferta oparta jest na ekologicznych i bezpiecznych produktach, powstałych we współpracy z ekspertami z zakresu dermatologii i położnictwa. Wszystkie zabiegi stworzone są w sposób, który wzmacnia naturalne funkcje skóry dziecka i wspomaga jego rozwój. Mogą z nich skorzystać maluszki od pierwszego miesiąca życia, a dzięki naturalnym, bezpiecznym recepturom mogą być stosowane także u dzieci ze skórą bardzo wrażliwą, a nawet atopową. Zabiegi składają się m.in. z bogatej śmietankowej kąpieli, delikatnego masażu oraz kojącego okładu. Rodzice mogą uczestniczyć w zabiegach jako obserwatorzy, by nauczyć się ich prawidłowego wykonywania lub skorzystać z nich wraz z dzieckiem i cieszyć się bogactwem naturalnych produktów pielęgnacyjnych.

W.Z.: Dla niektórych z nas najlepszym relaksem jest domowe SPA.
J.Ż.:
Warto urządzić sobie domowe SPA, bo taki relaks doskonale odpręża. Rozpieśćmy się zatem słodkim peelingiem i zmysłowym masażem wykorzystując produkty z… domowej spiżarni! Polecamy cukrowy peeling miodowo-migdałowy oraz intensywnie pielęgnujący, aromatyczny masaż z masłem shea, kokosowym lub awokado oraz ulubionym olejkiem eterycznym albo ciepłą czekoladą. Jeżeli chcemy, aby nasz rytuał zamienił się w aromaterapię, dodajmy odrobinę olejku eterycznego o ulubionym zapachu.

W.Z.: W sezonie letnim warto poszerzyć swoją wiedzę o to, jak właściwie i mądrze chronić swoją skórę przed promieniowaniem słonecznym. Czy opalanie jest zdrowe?
J.Ż.:
Słońce niewątpliwie korzystnie wpływa na nasz organizm i samopoczucie. Prawdą jest, że promienie słoneczne są źródłem witaminy D, która pełni niezwykle ważną funkcję w procesach wzrostu i zapobiegania krzywicy. Chroni również przed chorobami przewlekłymi, układu krążenia i stawów. Warto jednak zaznaczyć, że długie przebywanie na słońcu oraz nadmierna ilość promieni słonecznych stanowi prawdziwe zagrożenie dla skóry. Efektami zbyt długiego przebywania na słońcu są: oparzenia słoneczne, szybsze starzenie się skóry, zwiększenie ilości zmian barwnikowych, a co za tym idzie wzrost ryzyka zachorowania na czerniaka, a w najgorszym wypadku nowotwór skóry.

W.Z.: Jak chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem?
J.Ż.:
Najbezpieczniejsze jest unikanie bezpośredniego wystawiania skóry na promienie słoneczne. W szczególności między godziną 11, a 16 kiedy słońce świeci najintensywniej. Jeśli to możliwe, kosmetolodzy zalecają przebywanie w tych godzinach w cieniu. Ważny jest również dobór garderoby. Zakładając bawełniane ubrania - najlepiej z bawełny o gęstym splocie - częściowo zatrzymamy promieniowanie UV. Warto również wyposażyć się w okulary przeciwsłoneczne. Pamiętajmy jednak, że te prozdrowotne możemy kupić jedynie w sklepach optycznych, a nie w sklepach odzieżowych. Co prawda zapłacimy za nie więcej, ale będziemy mieli pewność, że okulary są bezpieczne dla naszych oczu. Częsta ekspozycja oczu na słońce może prowadzić do trwałych uszkodzeń siatkówki. Bardzo ważne jest również, aby 20 minut przed wyjściem na plażę nałożyć na skórę grubą warstwę produktu przeciwsłonecznego o odpowiednim faktorze i ponawiać aplikację preparatu co dwie godziny w wypadku starcia o z powierzchni skóry ręcznikiem, lub zmycia wodą. Żelazną zasadą jest również regularne nawadnianie organizmu.

W.Z.: Jaki filtr wybrać?
J.Ż.:
Aby właściwie dobrać kosmetyki do fototypu skóry i uchronić ją przed poparzeniami, należy go poprawnie zdefiniować. Klasyfikację w tym temacie opracował Fitzpatrick, dermatolog z Harvardu, który zdefiniował 6 typów skóry, w zależności od ilości zawartej w niej ilości barwnika- melaniny. Jej zawartość jest uwarunkowana rasą i ekspozycją na promienie UV.

W.Z. Dziękujemy za cenne porady !


Wywiad: wySPAzdrowia.pl
....................................................................................................................................................................................................

Więcej informacji o Cottonina Villa & Mineral SPA Resort w Świeradowie Zdroju - zobacz »

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR