Informator

Eko pielęgnacja dzieci zimą

8 listopada 2016
Natura jest najmądrzejsza - powtarzamy to od pokoleń, ale chyba dopiero w ostatnich latach zaczynamy w to naprawdę wierzyć.

Mechanizmy, które zaprojektowała, by chronić przyrodę ożywioną, są dla nas często niezrozumiałe, a gdy odkryjemy ich właściwe działanie stają się niemal magiczne. Jednym z takich zjawisk jest np. szron, który większości z nas kojarzy się z mrozem i gdy pojawia się na roślinach, zwiastuje nam ich zgubny koniec. Tymczasem stanowi dla roślin swoistą kołderkę i chroni je przed chłodem.

Skóra naszych dzieci jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Zimą naturalne procesy termoregulacji ulegają zaburzeniu ze względu na drastycznie zmienne warunki termiczne między domem, a środowiskiem zewnętrznym. Skóra Maleństwa, która do tej pory nie sprawiała żadnych kłopotów nagle wyraźnie się zmienia, staje się bardziej sucha, szorstka i skłonna do podrażnień. Powodów jest kilka: zbyt suche i ciepłe powietrze w domu, zbyt długa i ciepła kąpiel oraz zmienne warunki atmosferyczne. Oto kilka zasad przetrwania zimy z Maluchem i utrzymania jego skóry w dobrej kondycji:

1. Nie ubieraj Dziecka zbyt ciepło. Przegrzanie to najprostsza droga do rozwinięcia atopii i osłabienia naturalnej flory bakteryjnej na powierzchni skóry.

2. Gdy rozpoczną się mrozy zamień dotychczasowy krem pielęgnacyjny na ekologiczny zimowy krem, który nie zawiera wody. Aplikuj go na buzię 15-20 minut przed planowanym spacerem. Nie zapomnij o zabezpieczeniu nim ust i rączek. Wybieraj produkt złożony wyłącznie z organicznych olejów i maseł.

3. Podczas spaceru nie zasłaniaj ust i noska szalikiem. Wydychane powietrze, doprowadza do skroplenia pary w tych okolicach i może prowadzić do mikro odmrożeń.

4. Jeśli zauważysz, że skóra Twojego Malucha staje się bardziej szorstka, zamień dotychczasowy żel do kąpieli na odżywczą śmietankę na bazie naturalnych emolientów (UWAGA! Nie wybieraj produktów na parafinie!). Możesz dodać do wanienki również odrobinę ulubionego olejku.

5. Całe ciało Malucha pielęgnuj w okresie zimowym bogatszym niż zwykle produktem np. w postaci odżywczego masełka pozbawionego sztucznych kompozycji zapachowych.

6. Zimą szczególnie zadbaj o skórę pod pieluszką, bo jest ona w tym okresie bardziej skłonna do podrażnień. Pod grubszą warstwą ubrań i pieluchą, jest stale delikatnie wilgotna, co sprzyja odparzeniom. Przy każdym przewijaniu używaj naturalnego kremu do pupy bez dodatków chemicznych substancji przeciwzapalnych, a wieczorem pozwól Dziecku trochę „powietrzyć pupę” bez pieluchy.
 
7. Utrzymuj właściwą wilgotność powietrza w domu. Dobry nawilżacz zapobiegnie nie tylko infekcjom układu oddechowego, ale również permanentnemu przesuszaniu skóry.

8. Ciesz się zimowymi spacerami i rozwijaj chęć poznawania świata u swojego małego ODKRYWCY :).

 

Autor wpisu:

Justyna Żukowska - Manager SPA

Od 14 lat związana z branżą kosmetyczną. Od 8 lat zajmuje się produkcją kosmetyków na rynek detaliczny i profesjonalny. W latach 2008-2012 Dyrektor ds. rozwoju i wdrożeniowiec marki Organique. Współwłaścicielka marki MomMe Mother & Baby Natural Care. Wykładowca i pedagog, który regularnie uczestniczy w największych imprezach branżowych na świecie, tropiąc nowinki, które mogłaby wykorzystać w swojej codziennej pracy. Prywatnie eko freak, który z dokładnością detektywa analizuje składy wszystkich kosmetyków, które wpadną w jej ręce. W wolnej chwili eksperymentuje w kuchni i wykorzystuje każdy centymetr kwadratowy przestrzeni swojego ogrodu. W Cottoninie od 2012 r.
 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR