Informator

Jądro pestki moreli

30 maja 2017
Dziś w cyklu Z RECEPTARIUSZA SPA prezentujemy jądro pestki moreli - ważny dla naszego zdrowia składnik diety, który zawiera najwięcej witaminy B17 czyli amigdaliny.

W społecznościach, w których amigdalina jest obecna w diecie odnotowuje się znacznie mniejsze ryzyko zachorowania na raka. Witamina ta występuje najczęściej w pestkach owoców. Jak ze wszystkim, tak i w przypadku tego składnika trzeba pamiętać o umiarze - wskazane jest spożywanie tylko jednej pestki dziennie. Tak więc Kochani, śmiało sięgajmy po pyszne morele, otwierajmy pestkę i zjadajmy z jej środka całe dobro :).

SPA Team Cottoniny wykorzystuje pestki moreli do odprężającego zabiegu Morelowe Sady. Jest to subtelna ceremonia na ciało, którą rozpoczyna intensywny peeling na bazie złuszczających kryształków cukru trzcinowego oraz zmielonych gorzkich pestek moreli bogatych w witaminę B6, B1 i niezbędne minerały. Zawarta w pestkach cenna amigdalina wzmacnia organizm oraz symbolizuje długowieczność i nieśmiertelność. Odprężający masaż całego ciała na ekologicznym oleju sprawia, że skóra nabiera blasku, a zapach moreli towarzyszy Wam przez cały dzień.

Czas trwania: 60 minut
Cena: 190 zł
 

Autor wpisu:

Justyna Żukowska - Manager SPA

Od 14 lat związana z branżą kosmetyczną. Od 8 lat zajmuje się produkcją kosmetyków na rynek detaliczny i profesjonalny. W latach 2008-2012 Dyrektor ds. rozwoju i wdrożeniowiec marki Organique. Współwłaścicielka marki MomMe Mother & Baby Natural Care. Wykładowca i pedagog, który regularnie uczestniczy w największych imprezach branżowych na świecie, tropiąc nowinki, które mogłaby wykorzystać w swojej codziennej pracy. Prywatnie eko freak, który z dokładnością detektywa analizuje składy wszystkich kosmetyków, które wpadną w jej ręce. W wolnej chwili eksperymentuje w kuchni i wykorzystuje każdy centymetr kwadratowy przestrzeni swojego ogrodu. W Cottoninie od 2012 r.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR