Informator

Jak się dobrze wyspać?

13 listopada 2015
O korzyściach płynących ze snu wie chyba każdy. Odpowiedni odpoczynek pomaga nam zachować młodość, poprawia odporność, wygląd i samopoczucie, a także wpływa na pamięć, koncentrację i redukuje stres. Sen jest więc niezwykle pożyteczny. Niestety, coraz częściej zmagamy się z jego zaburzeniami.

Stres, natłok myśli, bóle kręgosłupa spowodowane siedzącym trybem życia, a także stałe wpatrywanie się w ekrany telewizorów i komputerów – wszystko to sprawia, że w nocy przewracamy się z boku na bok i liczymy barany w oczekiwaniu na zaśnięcie. Można tego uniknąć, odpowiednio przygotowując się do nocnego odpoczynku.

Co zatem zrobić, żeby uzyskać ze snu to, co najbardziej wartościowe? Jak przygotować się do tych kilku godzin nocnych, żeby rano czuć się wypoczętym?

Domowych sposobów na spokojny sen jest wiele. Ogromne znaczenie ma tu oczywiście odpowiednia dieta, np. unikanie ciężkich posiłków tuż przed snem, a także ruch na świeżym powietrzu. Dlatego warto przed pójściem do łóżka wybrać się na spacer. Na proces zasypiania i jakość naszego snu wpływa także oglądanie telewizji. Zdecydowanie telewizor powinien zniknąć z sypiali, gdyż docierające z ekranu do oka światło powoduje, że do naszego mózgu wysyłany jest sygnał hamujący uwalnianie melatoniny – hormonu regulującego dobowy cykl snu i czuwania. Jeśli i to nie wystarcza, dobrym rozwiązaniem może okazać się relaksująca kąpiel z ziołowymi olejkami. Takie codzienne, proste rytuały mogą wpłynąć na poprawę jakości naszego wypoczynku.

Zdarza się jednak, że domowe sposoby to za mało. Warto wtedy skorzystać z zabiegów relaksacyjnych czy rytuałów wspomagających zasypianie, które pozwolą zredukować stres i napięcie będące powodem zaburzeń snu. Szereg takich zabiegów oferujemy w SPA naszego obiektu hotelowego. Już sama lokalizacja obiektu wpływa dobroczynnie na sen – inaczej odpoczywamy przecież w mieście, przy ruchliwych ulicach, a inaczej, gdy otacza nas natura. Położona w sercu Gór Izerskich Cottonina jest przestrzenią idealną dla relaksacji, ukojenia zmęczonych codziennymi obowiązkami zmysłów oraz redukcji stresu.

Oferowane w SPA zabiegi pozwalają natomiast zadbać o ciało, w którym stres się kumuluje. Ramiona, łydki, stopy czy dłonie to miejsca, w których najczęściej z powodu stresu pojawia się uczucie dyskomfortu. Dlatego też, w menu SPA znajdziemy zabiegi właśnie na te części ciała. Są wśród nich masaże, peelingi oraz relaksacyjne okłady.

Doskonałym przygotowaniem do snu jest zabieg "Górska Perła" - relaksujący masaż ciała z użyciem kryształów górskich wprawiających ciało w stan błogiego rozluźnienia i przywracających właściwy przepływ energii.

Na uwagę zasługuje również rytuał "Ze spiżarni przeora". Najpierw naturalny peeling na bazie leczniczych łusek gryki dokładnie oczyszcza skórę i pomaga usunąć z organizmu skumulowany stres i napięcie. Następnie przeprowadzany jest relaksujący masaż całego ciała z wykorzystaniem regionalnego certyfikowanego Miodu Izerskiego, a na koniec ciepły gryczany okład pleców.

Idealny na wyciszenie zmysłów i rozluźnienie całego ciała jest także mistyczny ceremoniał "Liść herbaty" oparty na terapeutycznej mocy tego napoju.

Poza zabiegami oferowanymi w SPA, jakość snu poprawi z pewnością relaks w strefie wellness, gdzie znajdują się między innymi jacuzzi zewnętrzne, ścieżka Kneippa, prysznic doznań oraz sauny.

Pobyt w SPA w Cottoninie na długo przywróci równowagę i ukoi zmysły naszych gości, a także będzie doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o technikach relaksacyjnych i ulepszeniu wykonywanych w domu zabiegów. Jest to niezwykle istotne, gdyż o dobry sen i relaks należy dbać codziennie, abyśmy każdego ranka budzili się wypoczęci i pełni pozytywnej energii.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska - Manager SPA

Od 14 lat związana z branżą kosmetyczną. Od 8 lat zajmuje się produkcją kosmetyków na rynek detaliczny i profesjonalny. W latach 2008-2012 Dyrektor ds. rozwoju i wdrożeniowiec marki Organique. Współwłaścicielka marki MomMe Mother & Baby Natural Care. Wykładowca i pedagog, który regularnie uczestniczy w największych imprezach branżowych na świecie, tropiąc nowinki, które mogłaby wykorzystać w swojej codziennej pracy. Prywatnie eko freak, który z dokładnością detektywa analizuje składy wszystkich kosmetyków, które wpadną w jej ręce. W wolnej chwili eksperymentuje w kuchni i wykorzystuje każdy centymetr kwadratowy przestrzeni swojego ogrodu. W Cottoninie od 2012 r.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR