Informator

Jak się nie rozstać po wspólnie spędzonych wakacjach?

1 lipca 2015

Ty pragniesz się wyspać, a on trenuje do maratonu….czyli krótki poradnik - jak się nie rozstać po wspólnie spędzonych wakacjach?     

Przyszło lato, a Ty  zaplanowałaś perfekcyjny wyjazd ze swoim ukochanym. Cieszysz się na samą myśl o urlopie we dwoje, bo na co dzień nie macie chwili dla siebie. Widzisz szansę na odświeżenie Waszego uczucia i relaks, który pozwoli przymknąć oko na sprawy, z którymi zmagacie się na co dzień. Z drugiej jednak strony boisz się sytuacji, kiedy będziecie non stop razem. Czy nie zabraknie tematów do rozmowy, czy uda się pogodzić temperamenty i znaleźć kompromis w formie wypoczynku.  Co zrobić, aby wspólny urlop był niezapomniany i niósł za sobą jedynie radość, a nie stres?

Eksperci z Cottonina Villa & Mineral SPA Resort przedstawiają kilka wskazówek na udane wakacje we dwoje.

Przed wyjazdem:

  •  Porozmawiaj ze swoim partnerem o oczekiwaniach dotyczących wspólnego wypoczynku. Przedyskutujcie sprawę długości urlopu, daty, marzeń, miejsca w które chcecie się wybrać. Im szybciej dojdziecie do porozumienia, tym szybciej zaoszczędzicie sobie nerwowych sytuacji, które negatywnie wpłyną na Wasz związek.
  • Wybierzcie wspólnie odpowiedni hotel. Dokładnie sprawdź ofertę noclegową regionu, do którego się wybierasz i dostosuj ją do Waszych potrzeb. Jeśli przykładowo Twój partner jest nastawiony na aktywny rowerowy wypoczynek, a Ty pragniesz korzystać z zabiegów SPA, wybierzcie miejsce, które zaspokoi potrzeby Waszej dwójki. Dzięki temu każdy z wypoczywających będzie zachwycony wyjazdem i odda się tym aktywnościom, które najbardziej lubi.

W trakcie wyjazdu:

  • Pozytywne nastawienie. Nie stresuj się wakacjami! Pozytywne myślenie otwiera drzwi i… oczy na wiele spraw, którymi do tej pory może się nie interesowaliście. Nie myśl – nie dam rady przebiec z nim 10 km, raczej pomyśl – zacznę od krótszych dystansów, ale za kilka tygodni będę godnym partnerem na trasie. A zachwyt w jego oczach – bezcenny! Może warto jej towarzyszyć w SPA? Powstały już dedykowane zabiegi dla mężczyzn, np.: na bazie tequili; oboje poddacie się cudownej dawce relaksu. 
  • Postaw na luz i zapomnij o troskach. Oczekiwania i przyzwyczajenie – to pierwszy krok do nudy. Podczas urlopu powinna królować spontaniczność! Nic się nie stanie jeśli on zrobi bałagan w pokoju, czy plan wycieczki odbiegnie od wcześniejszych wyobrażeń. Życie jest pełne niespodzianek, które niosą nowe doświadczenia, a tym samym wzbogacają nasz charakter.
  • Otwórz się na swoją drugą połówkę. Takie nastawienie zagwarantuje zacieśnienie Waszych więzi, a uczucie stanie się silniejsze. Aby wakacje były udane obie strony muszą czuć się komfortowo, dlatego zwracaj uwagę na potrzeby Twojego partnera. Jeśli on trenuje do maratonu, a Ty wolisz się opalać – pozwól mu na trening. Będziesz pierwszą osobą, której później zadedykuje „życiówkę”. Jeśli zauważysz, że on jest zmęczony kolejną wycieczką i zwiedzaniem lokalnych atrakcji, odpuść. Przecież przyjechaliście odpocząć we dwoje.
  • Nerwy porzuć w kąt. Jeśli dojdzie do nieporozumień postarajcie się nie reagować emocjonalnie. Szczera rozmowa, może wspólny zabieg w SPA, czy kolacja w pięknym otoczeniu - potrafią zdziałać cuda.
  • Złap chwilę dla siebie. Dajcie sobie prawo do odpoczynku i nabrania dystansu do otaczającego świata. Wybierz się na długi spacer sam na sam ze swoimi myślami. Zatęsknicie za sobą, a po powrocie, będziecie mieli mnóstwo nowych tematów i spostrzeżeń, którymi można się podzielić z partnerem.
  • Idź na kompromis. Dwójka ludzi to odmienne reakcje, oczekiwania i pomysły na spędzanie wolnego czasu. Aby uniknąć  nieporozumień, wieczorem ustalcie plan na kolejny dzień. Zaplanujcie atrakcje tak, by każdy był zadowolony.

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort to idealne miejsce dla par, które oczekują różnorodnych atrakcji i w odmienny sposób podchodzą do słowa relaks.

Hotel znajduje się w sercu Gór Izerskich, w uzdrowiskowej miejscowości Świeradów-Zdrój. Tutaj można odnowić swoje siły witalne poprzez połączenie pielęgnacyjnych zabiegów SPA z aktywnym wypoczynkiem w górach. W okolicy Cottoniny, znajdziemy wiele szlaków pieszych i Nordic Walking, ale przede wszystkim unikalne na skalę europejską trasy rowerowe Singletreck, polsko-czeskie kompleksy ścieżek dają łącznie możliwość jazdy po blisko 80 kilometrach tras o czterech stopniach trudności. Znajdziemy tam również zabiegi, bazujące na naturalnych składnikach mineralnych pochodzących z Gór Izerskich. Do dyspozycji gości jest także  strefa wellness obejmująca: basen z wodnymi atrakcjami, zewnętrzne jacuzzi, saunę fińską, łaźnię parową, saunę infrared, prysznic doznań, ścieżkę Kneippa.  Dla osób dbających o linię, nawet podczas wakacji, hotelowa restauracja przygotowała specjalne wellness menu bogate w ryby, owoce i warzywa, a dla zdeklarowanych sportowców pakiety prowiantowe, w których skład wchodzą m.in. batony energetyczne i napoje izotoniczne.

I pamiętaj...


 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR