Informator

Odśwież skórę po zimie – kuracja kwasami

10 marca 2017
Skóra po zimie jest poszarzała, zmęczona zmiennymi warunkami atmosferycznymi i ogrzewaniem. Przedwiośnie, ze względu na idealne temperatury panujące za oknem i brak mocnego słońca, to idealny moment na zabiegi z użyciem kwasów kosmetycznych.

Złuszczanie naskórka przy użyciu substancji chemicznych i ich dobroczynne właściwości były znane już w starożytności i stosowane w postaci kąpieli w kozim mleku czy okładów z mocznika lub z kwasów owocowych.

Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancjami używanymi do peelingów chemicznych są przede wszystkim kwasy owocowe, takie jak alfa-, beta-, polihydroksykwasy (m. in. kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas salicylowy), kwas trójchlorooctowy czy fenol.

Jak działają kwasy?

Kwasy zwiększają odległość między komórkami w warstwie rogowej naskórka i osłabiają wiązania pomiędzy nimi. W wyniku tego procesu dochodzi do odrywania zarówno pojedynczych komórek martwego naskórka, jak i całych ich skupisk. W zależności od zastosowanego kwasu będzie on wpływał na elastyczność i nawilżenie skóry, regulację wydzielanego sebum czy ujednolicenie kolorytu.

Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z kuracji kwasami zapraszamy do naszego Mineral SPA na zabiegi: Sublime Skin Acti-Lift, Skin Regimen, Piękno z papryki lub Czarodziejski Ogród.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska - Manager SPA

Od 14 lat związana z branżą kosmetyczną. Od 8 lat zajmuje się produkcją kosmetyków na rynek detaliczny i profesjonalny. W latach 2008-2012 Dyrektor ds. rozwoju i wdrożeniowiec marki Organique. Współwłaścicielka marki MomMe Mother & Baby Natural Care. Wykładowca i pedagog, który regularnie uczestniczy w największych imprezach branżowych na świecie, tropiąc nowinki, które mogłaby wykorzystać w swojej codziennej pracy. Prywatnie eko freak, który z dokładnością detektywa analizuje składy wszystkich kosmetyków, które wpadną w jej ręce. W wolnej chwili eksperymentuje w kuchni i wykorzystuje każdy centymetr kwadratowy przestrzeni swojego ogrodu. W Cottoninie od 2012 r.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR