Informator

Porady Cottoniny - jak dbać o skórę maleństwa zimą

10 stycznia 2015
Skóra jest jednym z najważniejszych narządów zmysłu we wczesnym etapie rozwoju dziecka. Właśnie dlatego niezbędna jest jej właściwa pielęgnacja, szczególnie zimą, gdy dziecko narażone jest na ciągłe zmiany temperatur.

Skóra jest jednym z najważniejszych narządów zmysłu we wczesnym etapie rozwoju dziecka. Jednocześnie jest ona znacznie cieńsza i wrażliwsza niż skóra dorosłego człowieka. Właśnie dlatego niezbędna jest właściwa pielęgnacja, szczególnie zimą, gdy dziecko narażone jest na ciągłe zmiany temperatur. Zatem bardzo ważne jest, aby szczególnie o tej porze roku zabezpieczyć skórę maleństwa przed wysychaniem i podrażnieniami, a jednocześnie wspierać jej funkcje ochronne. Jakie zatem elementy powinien zawierać codzienny rytuał pielęgnacji skóry naszego maluszka? Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, gdzie znajduje się pierwsze w Polsce Baby Eco SPA, podpowiada jak wykonać m.in. delikatną, odżywczą kąpiel oraz nawilżające i odprężające masaże.

Na dworze temperatury poniżej zera i mroźny wiatr, a do tego ciepłe, ogrzewane pomieszczenia. Te czynniki sprawiają, że cienka i delikatna skóra małego dziecka bardzo szybko traci wodę i staje się sucha. Dlatego maleństwo zimą wymaga szczególnej pielęgnacji, która pozwoli zapobiec podrażnieniom. Jedną z najważniejszych kwestii jest oczywiście ochrona twarzy maluszka, ponieważ tej części ciała nie okryjemy i nie zabezpieczymy w żaden sposób szaliczkiem, czapką czy innymi ubraniami. Zanim więc wyjdziemy na spacer, powinniśmy zastosować odpowiednie preparaty o właściwościach ochronnych, zawierające m.in. wosk pszczeli, pantenol, kwasy tłuszczowe, witaminę E oraz filtry mineralne.
Niemniej ważna zimą jest pielęgnacja całego ciała maleństwa. Delikatna kąpiel oraz masaż głęboko nawilżającymi produktami, pomogą wzmocnić naturalne funkcje skóry dziecka i wspomogą jej rozwój. Do kąpieli maluszka zimą należy wybierać emulsje, śmietanki czy mleczka o właściwościach natłuszczających i nawilżających, tak aby zabezpieczyć skórę warstwą ochronną. Po dokładnym i delikatnym osuszeniu możemy przystąpić do masażu maleństwa, który pomoże mu się zrelaksować, a co więcej umożliwi lepsze wchłanianie substancji odżywczych zawartych w stosowanych produktach. Masowanie ciała maluszka wygładzi jego skórę, a także pobudzi odczuwanie bodźców i wpłynie na rozwój zmysłu dotyku. Co więcej, taki masaż to doskonała okazja do wspólnego relaksu, odprężenia mamy i dziecka oraz budowania silnej więzi z maleństwem.

Mamom, które chcą skorzystać z pomocy specjalistów, unikatowe zabiegi dla niemowląt proponuje Baby Eco SPA Cottoniny - pierwsze takie SPA w Polsce, którego oferta oparta jest na ekologicznych i bezpiecznych produktach, powstałych we współpracy z ekspertami z zakresu dermatologii i położnictwa. Wszystkie zabiegi stworzone są w sposób, który wzmacnia naturalne funkcje skóry dziecka i wspomaga jego rozwój. Mogą z nich skorzystać maluszki od pierwszego miesiąca życia, a dzięki naturalnym, bezpiecznym recepturom mogą być stosowane także u dzieci ze skórą bardzo wrażliwą, a nawet atopową. Zabiegi składają się m.in. z bogatej śmietankowej kąpieli, delikatnego masażu oraz kojącego okładu. Rodzice mogą uczestniczyć w zabiegach jako obserwatorzy, by nauczyć się ich prawidłowego wykonywania lub skorzystać z nich wraz z dzieckiem i cieszyć się bogactwem naturalnych produktów pielęgnacyjnych. Z menu Baby Eco SPA Cottoniny, zimą szczególnie polecamy zabiegi:

  • Baby SPA Sensitive, który obejmuje delikatne mycie, masaż oraz zapewnia intensywną pielęgnację. Specjalnie dobrane preparaty zapewniają wrażliwej dziecięcej skórze ukojenie, nawilżenie i odżywienie, a także wzmocnienie jej mechanizmów obronnych.
  • S.O.S. Kids SPA – specjalistyczny zabieg, mający na celu ukojenie i regenerację skóry dziecka bardzo suchej, wrażliwej, a także alergicznej i atopowej, który działa kojąco po spacerze w trudnych warunkach atmosferycznych i czyni skórę bardziej odporną na czynniki drażniące.

 

Menu zabiegowe pierwszego w Polsce Baby Eco SPA znajdą Państwo tutaj.

Justyna Żukowska - Manager SPA Cottoniny

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR