Informator

SPA dla aktywnych - nowoczesna suplementacja magnezem

18 lipca 2018
Cottonina Villa & Mineral SPA Resort jest pierwszym w Polsce SPA, które stworzyło kompletną ofertę zabiegową dla osób aktywnych fizycznie. Bliskość szlaków pieszych i rowerowych zainspirowała naszych terapeutów do poszerzenia wiedzy na temat regeneracji mięśni po wysiłku oraz technik pozwalających przyspieszyć powrót mięśni do doskonałej kondycji.

Jednym ze składników wykorzystywanych przez nas w zabiegach jest oryginalny olejek magnezowy z Zechstein. Właśnie o tym superbohaterze chcielibyśmy Wam dzisiaj opowiedzieć.

Pochodzenie

W Zechstein znajdują się osady chlorku magnezu uważane za najczystsze, w 100% naturalne źródło tego pierwiastka na świecie. Wydobywany z głębokości 1660-2000 metrów stanowi pozostałość po dawnym Morzu Cechsztyńskim, które rozciągało się 250 mln lat temu od północnej Anglii, przez Niemcy, aż do Rosji.

Sposób działania

Jest to mocno nasycony roztwór chlorku magnezu o oleistej konsystencji. Dzięki tej formie aplikacji wchłania się on bezpośrednio do komórek skóry i (co udowodniono w badaniach) przenika do krwi 5 razy szybciej i skuteczniej od magnezu przyjmowanego doustnie. Stanowi więc bardzo skuteczny sposób na szybką suplementację tego pierwiastka.

Zastosowanie

Olejek magnezowy dostępny jest w formie olejku, jego roztworów oraz płatków magnezowych. Wszystkie formy są równie aktywne i dają szerokie możliwości zabiegowe. W naszym Mineral SPA wykorzystywane są do regenerujących masaży ciała oraz kąpieli magnezowych, które mają wyjątkowy wpływ na skórę i obolałe mięśnie. Magnez poprawia nawilżenie skóry, jej strukturę i elastyczność. Jest niezwykle skuteczny w leczeniu trądziku, łuszczycy, egzemy oraz wysypek kontaktowych.

Dla aktywnych

Przeprowadzone badania udowodniły, że wmasowanie olejku bezpośrednio przez skórę w obolały mięsień, podczas treningu lub zaraz po nim, daje doskonałe efekty terapeutyczne. Mięśnie nie męczą się tak szybko i zdecydowanie szybciej regenerują.

NASZE MINERAL SPA OFERUJE PEŁNĄ GAMĘ ZABIEGÓW OPARTĄ NA OLEJKU MAGNEZOWYM Z ZECHSTEIN. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WYPRÓBOWANIA ICH NA WŁASNEJ SKÓRZE.

ZABIEG „TERAPIA MAGNEZEM”

Doskonały zabieg dla sportowców i osób aktywnych fizycznie, łączący w sobie energetyczną kąpiel w oryginalnych, opatentowanych przez holenderskich naukowców płatkach magnezowych oraz odprężający mięśnie masaż na olejku lub żelu magnezowym. To innowacyjna forma dostarczenia organizmowi najczystszej, naturalnej formy magnezu - chlorku magnezu, który ze względu na wysoki stopień nasycenia jest pięć razy bardziej efektywną suplementacją niż przyjmowanie magnezu doustnie. Podczas wyjątkowej kąpieli jony magnezu są wchłaniane przez skórę do komórek całego ciała, czyniąc kąpiel niesamowicie odprężającą fizycznie i psychicznie. Relaksujący masaż na olejku magnezowym to potwierdzony przez naukowców sposób na szybką regenerację mięśni oraz antidotum na kumulowanie się w mięśniach kwasu mlekowego. Zabieg zalecany po wysiłku fizycznym lub jako forma uzupełnienia niedoborów magnezu w organizmie.
 
Składniki zabiegu: płatki magnezowe, olejek magnezowy, żel magnezowy.
Czas trwania zabiegu: 70 minut, Cena: 290 zł.
 
ZABIEG „MINERALNY RELAKS DLA MIĘŚNI”
Masaż częściowy wybranej partii ciała (plecy, ramiona lub nogi) stworzony z myślą o sportowcach. Skutecznie uzupełnia magnez utracony w czasie treningu i zapobiega powstawaniu zakwasów. Olejki z czarnego pieprzu, kamfory oraz cytrynowy stymulują krążenie krwi i wspomagają proces detoksykacji mięśni. Podawany miejscowo magnez jest wchłaniany bezpośrednio prze tkankę skórną i dostarczany bezpośrednio do komórek i mięśni. Używany w zabiegu chlorek magnezu wydobywany jest ze złóż mających ponad 250 mln lat i znajdujących się milę pod ziemią. To najczystsza, w 100% naturalna postać magnezu.
 
Składniki zabiegu: olejek magnezowy, olejki z czarnego pieprzu, kamfory i cytryny.
Czas trwania zabiegu: 30 minut, Cena: 80 zł

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR