Informator

Z receptariusza Mineral SPA - olej tsubaki

5 grudnia 2018
Jeden z najbardziej ekskluzywnych surowców kosmetycznych na świecie. Pozyskiwany w zrównoważony sposób na wyspie Jeju będącej pod ochroną UNESCO. Teraz w naszym Mineral SPA.

Pozyskiwany w wyniku tłoczenia na zimno nasion kwiatów Camellia Japonica, a następnie filtrowany, aby był klarowny i zachował swój subtelny zapach i jasnożółty kolor. Niezwykłe bogactwo kwasu oleinowego omega-9. Silny antyoksydant, bogaty w witaminy z grupy A, E, B oraz polifenole.

Błyskawicznie przyswajany przez skórę, pozostawia aksamitne, luksusowe wykończenie, bez efektu obciążenia skóry. Silnie nawilża i regeneruje skórę. Działa również korzystnie na włosy i paznokcie, nadając im niewiarygodny blask i wygładzenie. Do niedawna wykorzystywany wyłącznie przez selektywne marki ze względu na ograniczony dostęp do surowca i cenę.

Hamuje enzym powodujący rozkład kolagenu w skórze, dzięki czemu wpływa na produkcję młodego kolagenu i rekonstrukcję włókien kolagenowych. Działa silnie odmładzająco. Według najnowszych badań hiszpańskich i portugalskich naukowców, olej z Camellia Japonica pozyskany latem wykazuje silną aktywność przeciwdrobnoustrojową wobec bakterii Gram (-), przede wszystkim E.coli, co jest niezwykłą rzadkością w surowcach roślinnych i daje niesamowite możliwości terapeutyczne.

Zapraszamy na zabiegi z wykorzystaniem tego cudownego surowca w naszym Mineral SPA.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR