Informator

Wyjątkowe piękno krajobrazu i tajemniczość Gór Izerskich pozwalają zachwycić się doznaniami, jakie daje kontakt z przyrodą i zakorzenić się w teraźniejszości. Surowe piękno gór, które trudno zignorować, pozwala na nowo doświadczyć głębokiej więzi, jaką każde żywe stworzenie posiada z naturą. Wypoczynek w Cottoninie daje wiele okazji do pielęgnowania tej szczególnej więzi. Cały wachlarz aktywności począwszy od pieszych wędrówek po szlakach, poprzez jazdę na rowerze po falujących leśnych trasach, aż do emocjonujących nart i snowboardu, to wszystko, za co uwielbiasz góry.

Singletrack

Wielkim atutem naszego hotelu jest wyjątkowa lokalizacja. Doskonale przygotowane i wyprofilowane, jednokierunkowe trasy rowerowe malowniczo poprowadzone w lasach Gór Izerskich zaczynają się w bliskiej odległości od Cottoniny. Znajdują się tutaj dwa kompleksy tras, polsko-czeskie ścieżki rowerowe Singletrack oraz Singletrack pod Smrkiem. Singletrack jest dla wszystkich, którzy lubią rower, malownicze ścieżki i przyrodę, bez względu na swoją kondycję i techniczne umiejętności. System jednokierunkowych ścieżek ma długość blisko 90 kilometrów tras. Zróżnicowana trudność sprawia, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Począwszy od zielonej trasy odpowiedniej dla początkujących rowerzystów oraz małych dzieci kończąc na trudnej czarnej ścieżce singletrackowej.

Rowerowa kraina

Góry Izerskie są idealnym miejscem wycieczek rowerowych przyciągających turystów niepowtarzalnym urokiem dziewiczej natury. W ciepłej porze roku to doskonały sposób na poznawanie tych gór. Urokliwe kilometry tras są dostosowane zarówno do rowerzystów, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z górami, jak i zaawansowanych cyklistów. Sieć dobrze utrzymanych szutrowych i asfaltowych dróg i ścieżek pozwala zwiedzić tę część Sudetów wzdłuż i wszerz. Dużym ułatwieniem jest wjazd z rowerem kolejką gondolową SKI&SUN na Stóg Izerski i rozpoczęcie rowerowej wyprawy z tego szczytu. Osobom uprawiającym kolarstwo szosowe okolice Świeradowa – Zdroju oferują wiele podjazdów o różnych stopniach trudności. Najwyższe z nich kończą się na wysokości ponad 1000 m n.p.m.

Udogodnienia

  • bezpieczne przechowanie sprzętu w przechowalni rowerów
  • możliwość odpłatnego wypożyczenia rowerów*
  • możliwość bezpłatnego wypożyczenia fotelika dla dziecka*
  • torby na brudną odzież i buty
  • dostęp do bike wash 
  • dostęp do samopompującej stacji naprawczej
  • dostęp do kompleksowej informacji o singletrack 
  • możliwość zamówienia posiłków dla aktywnych (lekkostrawna dieta wysokowęglowodanowa)*
  • możliwość przygotowania pakietów prowiantowych dla rowerzystów*
  • zabiegi SPA dedykowane rowerzystom.

*po wcześniejszej rezerwacji

Wypożyczalnia rowerów

Dla osób, które zaczynają przygodę z rowerem i nie mają własnego sprzętu rowerowego istnieje możliwość wypożyczenia rowerów marki Volkswagen® w naszej Recepcji.

Pakiet Bike Friendly

W naszej ofercie Mineral SPA polecamy pakiet Bike Friendly pozwalający połączyć aktywny wypoczynek z odnową biologiczną i pielęgnacją ciała.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR