Informator

Jazda po wąskich, jednokierunkowych ścieżkach, czyli co to jest Single Track

3 czerwca 2020
Kochasz jazdę na rowerze, a na samą myśl o malowniczych, górskich przestrzeniach i harmonii ze światem przyrody masz przyjemne dreszcze na plecach? Jeśli szukasz ciekawej dawki rowerowych emocji, zdecydowanie polecamy szlaki rowerowe w okolicach Świeradowa Zdroju, czyli single.

Doskonale przygotowane i wyprofilowane, wąskie, jednokierunkowe ścieżki raz po raz wijące się między drzewami i polanami w lasach Gór Izerskich, przyspieszone z radości bicie serca, a przede wszystkim bliski kontakt z naturą – tak prezentują się właśnie Single Tracki.

Single są unikatowym projektem w Europie Środkowej i cieszą się ogromną popularnością wśród rowerzystów. To dwa kompleksy tras, polsko-czeskie ścieżki rowerowe Single Track oraz Singletrack pod Smrkem. Wybierając się na nie warto wziąć pod uwagę poziom zaawansowania danej trasy – to pomoże dobrać skalę trudności do indywidualnych możliwości. Poziom trudności nie uwzględnia kondycyjnego aspektu trasy, bowiem stopień wytrenowania i umiejętności każdego z nas jest inny. Ścieżki są przeznaczone do dynamicznej jazdy, a pomimo to są bezpieczne. Trasy są prawie cały czas lekko nachylone w dół (poniżej 5%). Cała sieć ścieżek obecnie oferuje blisko 100 km jazdy pełnej frajdy, począwszy od zielonej trasy odpowiedniej dla początkujących rowerzystów oraz małych dzieci kończąc na trudnej czarnej ścieżce singletrackowej.

Single Track to bezwzględne „must do” na liście miłośników dwóch kółek. Jazda po leśnych ścieżkach zapada na długo w pamięć i sprawia, że jazda po zwykłych trasach nie smakuje już tak samo. Zatem pedałuj i „płyń” z izerską ścieżką. A jeśli szukasz miejsca na intensywną regenerację po sportowych wyczynach z licznymi udogodnieniami dla rowerzystów, w bliskiej odległości od Singli - proponujemy Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort – wyjątkowy obiekt bike friendly :)

Cottonina to hotel dla aktywnych dający wiele okazji do pielęgnowania więzi z naturą - miłośnikom jazdy na rowerze hotel oferuje dodatkowe udogodnienia jak posiłki dla aktywnych, bike wash, wypożyczalnię i przechowalnię sprzętu, rowerowe foteliki dziecięce czy samopompującą stację naprawczą. Hotel oferuje także pakiety pobytowe pozwalające połączyć aktywny wypoczynek, uwzględniające potrzeby dietetyczne z odnową biologiczną i pielęgnacją ciała, m.in. pakiet Bike Friendly, Active Men SPA, Fit Lady czy Eco SPA dla wegetarian i wegan.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR