Informator

Peeling skóry głowy

9 kwietnia 2021
Większość z nas wie jak ważnym etapem w pielęgnacji jest peeling twarzy lub ciała. Często jednak zapominamy o skórze głowy, która również wymaga takich zabiegów. Stosując tę formę pielęgnacji możemy przyczynić się m.in. do tego, że nasze włosy zaczną szybciej rosnąć, pozbędziemy się licznych problemów skóry głowy, a produkty do pielęgnacji włosów będą lepiej przyswajane.

Co daje peeling skóry głowy?
Na skórze głowy gromadzi się mieszanka łoju, kurzu, brudu oraz resztek kosmetyków, które zatykają mieszki włosowe i mogą prowadzić do wielu problemów ze skórą. Jeśli warstwa osadu jest zbyt duża, to sam szampon może z nią sobie nie poradzić. Korzyści jakie daje peeling:

  • usuwa martwy naskórek,
  • „odbija” włosy od nasady,
  • zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy oraz powstawaniu łupieżu,
  • przyspiesza wzrost włosów (oczyszcza zaczopowane mieszki włosowe),
  • zwiększa ukrwienie i dotlenienie skóry głowy,
  • skóra jest lepiej przygotowana na przyjęcie substancji pielęgnujących.


Jakie są rodzaje peelingów dla skóry głowy?
Tak jak przy produktach do twarzy, tak i tutaj można je podzielić na peelingi:   

  • z drobinkami - najczęściej spotykane ziarenka ścierające to biały cukier i mielona kawa, ale mogą to być również pestki roślin, np. truskawek, malin czy aronii;
  • bez drobinek - często stosowany jest w nich mocznik, kwas mlekowy, kwas salicylowy oraz enzymy, takie jak papaina czy bromelaina.

Jak prawidłowo zastosować peeling?
Na początek należy dobrze zwilżyć skórę głowy, aby drobinki peelingu nie były zbyt ostre. Następnie trzeba zaaplikować produkt i pocierać kolistymi ruchami z umiarem, by nie podrażnić skóry (zbyt intensywne pocieranie może pobudzić pracę gruczołów łojowych, a co za tym idzie przyspieszyć przetłuszczanie się skóry). Ziarenka można usunąć strumieniem wody lub aplikując odżywkę, którą następnie spłukujemy. Jeśli zastosujemy peeling enzymatyczny lub kwasowy, to należy go zaaplikować na skórę głowy i odczekać określoną ilość czasu podaną na opakowaniu, a następnie zmyć. Na początek warto stosować takie produkty raz na trzy tygodnie i obserwować, czy nie wywołają podrażnień. Jeśli wszystko jest w porządku, to można wykonywać peelingi częściej lub pozostać przy tej częstotliwości. Można również wydłużyć odstępy czasu między kolejnymi aplikacjami produktu jeśli jest to zbyt intensywne dla naszej skóry głowy.

Autor wpisu
:

Jolanta Cieślukowska - Kosmetolog

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR