Informator

Sprawdzone sposoby na zagęszczenie i wzmocnienie brwi

10 listopada 2021
Piękne, gęste i wyraźnie zarysowane brwi są obecnie prawdziwym hitem. Zdradzamy, jak osiągnąć ten efekt, nawet jeśli natura nie była dla nas zbyt łaskawa w tej kwestii.

Zbyt rzadkie brwi - powody

Zanim jednak zabierzemy się za zagęszczanie brwi, warto przyjrzeć się możliwym powodom, które mogą wpływać na ich znikomą objętość. Odpowiedzialne za to mogą być m. in. problemy z tarczycą, stres, niewłaściwa dieta lub zaburzenia hormonalne. Dlatego, jeśli coś nas niepokoi, dla pewności warto skonsultować się z lekarzem, który zleci niezbędne badania.

Jak naturalnie zagęścić brwi?

Co zrobić, jeśli mamy rzadkie brwi, bo… taka nasza natura? Tutaj z pomocą przychodzą proste sposoby, które naturalnie pomogą nam zagęścić włoski.

  • #1 - Olejek rycynowy
    Ten prosty i łatwo dostępny składnik stymuluje wzrost brwi oraz rzęs. Można nakładać go przy pomocy dokładnie umytej szczoteczki po tuszu do rzęs lub po prostu robić to palcem. Po aplikacji dobrze jest pozostawić olejek na skórze na ok. 30 minut. Taką rycynową wcierkę warto powtarzać 1-2 razy dziennie.
  • #2 - Zbilansowana dieta
    Szybki porost włosów wspomóc może także dieta bogata w cenne składniki odżywcze. Chodzi tutaj zwłaszcza o witaminy A, E, D i te z grupy B oraz cynk, selen, miedź i żelazo. Dlatego warto, by w naszym jadłospisie znalazły się m. in. jajka, kasze, pestki dyni i kakao. Możemy wspierać się także naparami ze skrzypu polnego i pokrzywy.
  • #3 - Odpowiednia regulacja
    Objętości brwiom może dodać także… ich odpowiednia regulacja. Aby osiągnąć możliwie jak najlepszy efekt, polecamy oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki. Specjalistka dobierze kształt brwi najlepiej dopasowany do naszych rysów twarzy, dzięki czemu osiągniemy naturalny efekt.

Piękne brwi na co dzień

Warto pamiętać, że walka o gęstsze i zdrowsze brwi to proces długofalowy, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty. Zapewniamy, że przy odpowiedniej pielęgnacji oraz diecie z czasem nasze brwi nabiorą odpowiedniej objętości i będą wyglądać jeszcze piękniej.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR