Informator

Zadbaj kompleksowo o nawodnienie organizmu

6 września 2022
Sezon letni jeszcze trwa, choć już powoli słyszymy z oddali nadchodzącą jesień. Jednym z najważniejszych filarów naszego organizmu, niezależnie od pory roku, jest woda. Czy pamiętasz o odpowiednim nawadnianiu? Jak często powtarzasz sobie, że od dzisiaj się uda, stawiasz przed sobą szklankę i… zapominasz?

Z każdej strony pojawiają się głosy „pij dużo wody”, ale czy samo picie wody zagwarantuje nam odpowiednie nawodnienie organizmu? Zadbajmy o to całościowo. Mamy nadzieję, że z pomocą wskazówek naszego SPA uda Ci się osiągnąć ten cel.

Zastanówmy się od czego zacząć. Dobrym pierwszym krokiem będzie nienarzucanie sobie zbyt wysokich wymagań. Wybierz ładną butelkę wielokrotnego użytku, najlepiej z dodatkowym filtrem, która będzie przyciągać Twój wzrok i zabieraj ją ze sobą wszędzie. Zbudowanie nawyku i systematyczności będzie kluczowe. Nawet jeśli wypijesz mało, warto zadbać, aby organizm mógł czerpać z tego jak najwięcej. Dodaj do wody dodatkową porcję naturalnych elektrolitów. Świetnie sprawdzi się do tego mieszanka miodu, soli, soku z cytryny i mięty. Na litr wody potrzebujesz około 2 łyżeczek miodu i ½ łyżeczki soli, dodatek cytryny i mięty świetnie przełamie słodko-słony smak. Niech picie wody stanie się dla Ciebie przyjemnością.

Kiedy już zadbasz o odpowiednie nawodnienie od środka, warto też zatroszczyć się o prawidłową pielęgnację z zewnątrz. Pomoże w tym zabieg na twarz Hydration, który sprawdzi się jeśli Twoja skóra potrzebuje:

  • silnego nawilżenia w różnych jej warstwach,
  • komfortu bez uczucia okluzji,
  • wypełnienia drobnych zmarszczek mimicznych,
  • poprawy elastyczności,
  • zlikwidowania oznak zmęczenia,
  • nadania jej blasku,
  • ukojenia cery bardzo przesuszonej.

Kompozycja trzech wyjątkowych składników aktywnych zniweluje widoczność zmarszczek mimicznych, wygładzi i wypełni skórę:

- HYALU4PLUMP - kompleks 4 kwasów hialuronowych działających na różnych poziomach skóry;

- N-Acetyloglukozamina - stymuluje produkcję nowego kwasu hialuronowego, dzięki czemu tworzy rezerwy wilgoci i wzmacnia skórę;

- kompleks omega-ceramidowy - pomaga utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia i szczelności bariery ochronnej dla bardziej elastycznej i odpornej skóry.

Szczegóły zabiegu są dostępne w Menu Mineral SPA na naszej stronie internetowej w zakładce Mineral SPA.

Autor wpisu:

Aleksandra Skórka - Manager Mineral SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR