facebook instagram
+48 75 78 45 500Kontakt

Ceny i Rezerwacja

Sprawdź Termin
Galeria Zdjęć
zobacz »

Ceny i Rezerwacja

Atrakcje

Atrakcje Świeradowa-Zdroju (singletrack, gondola i inne)

Kolej Gondolowa Świeradów-Zdrój

Wielkim atutem naszego hotelu jest ciekawa lokalizacja. Bogaty w atrakcje turystyczne Świeradów-Zdrój to piękna miejscowość uzdrowiskowa w Górach Izerskich. Już dawno region ten zyskał uznanie turystów dzięki bogatym źródłom mineralnym o właściwościach leczniczych, wyjątkowemu podgórskiemu klimatowi oraz malowniczemu położeniu w dolinie rzeki Kwisy i wśród górskich lasów, u zbiegu granicy polsko-czeskiej oraz polsko–niemieckiej. Do najważniejszych atrakcji Świeradowa-Zdroju należą:

  • Dom Zdrojowy
  • Hala Spacerowa
  • 46-metrowa wieża zegarowa z galerią widokową
  • Pomnik żaby w Parku Zdrojowym
  • Izerski Punkt antygrawitacyjny
  • Czarci Młyn
  • Kościół pw. Św. Józefa

Okolica pełna legend i tajemnic

Atrakcje

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort jest idealnym miejscem dla miłośników zwiedzania zabytków. W pobliżu kompleksu znajdują się atrakcje, takie jak Zamek Śląskich Legend, w którego komnatach można poznać baśnie i legendy związane z rejonem Sudetów i Karkonoszy, czy XIII-wieczny Zamek Czocha, który był planem zdjęciowym kultowego serialu „Tajemnica Twierdzy Szyfrów” i jest najpiękniejszym oraz najlepiej zachowanym zamkiem w rejonie. Ponadto rodzice z dziećmi mają okazję zwiedzić pobliską hutę szkła kryształowego „Julia” i poznać tajniki procesu wykonywania misternie zdobionych szklanych ozdób cieszących się popularnością na całym świecie.

„Singltrek pod Smrkiem”

Atrakcje

Singletrack jest dla wszystkich, którzy lubią rower, malownicze ścieżki i przyrodę, bez względu na swoją kondycję i techniczne umiejętności. Czeski Singltrek pod Smrkiem to pierwszy w Europie całościowy system tras MTB, inspirowany pomysłami rodem z Walii, Szkocji czy Irlandii – stworzony, by dawać radość kolarzom górskim.

Góry Izerskie pełne szlaków turystycznych

Górskie wędrówki

Wędrówki szlakami Gór Izerskich pozwalają odpocząć od zgiełku dnia codziennego, a miasto i jego okolice to doskonałe tereny do uprawiania różnych form turystyki. Ze Świeradowa-Zdroju można dojść znakowanymi szlakami do wielu ciekawych miejsc zarówno w Górach Izerskich, jak i poza nimi. Należą do nich szlaki: czerwony, niebieski, żółty i zielony, które prowadzą turystów w pięciu kierunkach. Oprócz oznakowanych szlaków istnieje cała sieć śródleśnych dróg i ścieżek, które pozwolą dotrzeć do tajemniczych i pięknych zakątków na górskich polanach, przełęczach i szczytach.

Raj dla narciarzy

Atrakcje

Ośmioosobowa kolej gondolowa na Stóg Izerski oddalona jest od naszego hotelu zaledwie o 3 km. W sezonie zimowym naszych Gości dowozimy tam Free Ski busem. Między stacją górną a dolną jest oświetlona nartostrada o długości 2500 metrów. Ośrodek SKI&SUN Świeradów-Zdrój funkcjonuje przez cały rok, w sezonie zimowym ułatwia i uprzyjemnia szusowanie narciarzom, a w porze letniej urozmaica wycieczki zarówno turystom pieszym, jak i rowerowym. Ze względu na długi czas zalegania śniegu w okolicy Świeradowa i Jakuszyc bardzo popularne w Izerach są trasy biegowe. Zorganizowanych jest ponad 100 kilometrów tras o rożnym stopniu trudności.

Komunikaty narciarskie:

http://www.swieradowzdroj.pl/index.php?p=komunikat_narciarski

Mapa atrakcji okolicy

Atrakcje

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami spędzenia wolnego czasu.


Partnerzy Cottoniny

Dzięki naszym partnerom działającym aktywnie na rzecz rozwoju turystyki i kultury w regionie jesteśmy w stanie zaproponować naszym Gościom dodatkowe emocje, które czynią pobyt w Cottoninie jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Dolnośląska Izba Turystyki (DIT)

Ski & Sun Świeradów-Zdrój

Huta Szkła Kryształowego Julia

MomMe Baby Natural Care

Zespół muzczny Cocons Club

KJ - Sound & Lights

Tom-Sport. Wypożyczalnia i serwis sprzętu sportowego

Gmina Miejska Świeradów-Zdrój

Event Zdrój Hotel

Przejdź do galerii