Informator

Napisali o nas - Beata Tadla

24 sierpnia 2016
"Wyspa zieleni i radości"

Beata Tadla ocenia Cottonina Villa & Mineral SPA Resort w Świeradowie Zdroju

"Istnieje dopiero od trzech lat, a są rodziny, które odwiedzają to miejsce już po raz piąty. Wcale mnie to nie dziwi. Ta wyspa zieleni i radości jest dla dzieci i ich rodziców odskocznią od zabieganej codzienności, w której można nacieszyć zmysły, dać odpocząć ciału, a głowie zapewnić nową wiedzę. Cottonina Villa & Mineral SPA Resort w Świeradowie Zdroju czeka na Państwa o każdej porze roku dostosowując się do zmieniającej pogody i wszystkich potrzeb.

Lokalizacja i dojazd do obiektu

Z trafieniem do hotelu nie ma najmniejszego kłopotu. Od strony Wrocławia najlepiej zjechać z autostrady A4 na wysokości Legnicy w kierunku Złotoryi, potem przez Lwówek Śląski. Jeśli jedziemy z północy, od strony Gorzowa Wielkopolskiego, wybieramy oczywiście zjazd bliżej zachodniej granicy, w kierunku Gryfowa Śląskiego. Na trasie zobaczymy tablice informacyjne. Z Wrocławia do Świeradowa dojeżdża także autobus, więc swobodnie możemy do stolicy Dolnego Śląska dostać się pociągiem i tam przesiąść. Cottonina jest położona na obrzeżach uzdrowiskowego Świeradowa, w sercu Gór Izerskich, skąd blisko do wszystkich atrakcji oferowanych przez region. Obiekt ma ciekawą historię, a swoją nazwę wziął od mieszczącej się tam przedwojennej fabryki bawełny. Odbudowując dawne dobra pamiętano o najdrobniejszych szczegółach architektonicznych. Obok powstały też zupełnie nowe budynki. Przylegają do urokliwego potoku, a całość tworzy połączenie historii, nowoczesności i pięknej przyrody.

Ogólna ocena pokoju - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców.

Obiekt dysponuje czterema pokojami typu studio, pięcioma apartamentami, czternastoma pokojami deluxe i 77oma, które mieszczą co najmniej jedno dziecko w łóżeczku lub na dostawce. Każdy pokój, w zależności od potrzeb rodziny jest wyposażany w nawilżacz, podgrzewacz do słoiczków i mleka, plastikowe naczynia, przewijak. W każdym jest elektryczny czajnik. Okna mają zabezpieczenia przed otwarciem przez dzieci, kontakty i ostre krawędzie także są zabezpieczone.

Ogólna ocena łazienki

Łazienka jest przestronna, nie brakuje w niej miejsca na akcesoria i kosmetyki. Wanienka, mata antypoślizgowa, podest - wszystko na miejscu.

Bezpieczeństwo i zdrowie

Teren obiektu jest ogrodzony. Place zabaw mają bezpieczne, dobrej jakości urządzenia. Cała ściana restauracji jest przeszklona, są także stoliki na zewnątrz, by rodzice mieli na oku brykające po pobliskiej zieleni dzieci. Hotel stawia na ekologię i wykorzystuje otoczenie natury do edukacji dotyczącej zdrowego stylu życia. Uwzględnia potrzeby alergików oraz osób stosujących różne diety. Wdrożono także specjalny program edukacyjny, który ma na celu kształtowanie odpowiednich zachowań kulturalnych i społecznych. Hotel ma cztery odrębne budynki, co zapewnia komfort gościom, którzy nie lubią tłoku w hotelowych molochach. Niezwykle ciekawie przedstawia się oferta SPA. Współpracujący z obiektem specjaliści przygotowali i wdrożyli na rynek kosmetyki na bazie samych naturalnych składników, które są także wykorzystywane przy zabiegach dla dzieci i przyszłych mam. Oferta to nie tylko czysty relaks, to również cel leczniczy. Jest kierowana do dużych i małych, którzy borykają się z problemami skórnymi. Ciekawostką są zabiegi dla wegetarian i wegan!

Rozrywka

Każda aktywność jest tu dostosowana do zmieniających się pór roku i bieżących wydarzeń. Kiedy w Rio trwają igrzyska olimpijskie, dzieci w Cottoninie mają własne! Poznają przeróżne dyscypliny sportu, biorą udział w zawodach na świeżym powietrzu, naprawdę jest się gdzie wyszaleć! Gdy niepogoda ze wszystkim można się przenieść pod dach zabytkowej wozowni. Dla chętnych basen z atrakcjami. Najmłodsi znajdą ciekawe zajęcia w doskonale wyposażonej, kolorowej sali zabaw, a nieco starsi w sali z konsolą do gier. Każde dziecko dostaje w recepcji zabawkę na "dzień dobry". W tym sezonie jest to frisbee, czyli latający dysk. Dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach plastycznych oraz kulinarnych, w czasie których można nie tylko nauczyć się przygotowywania potraw, ale też dowiedzieć skąd pochodzą różne warzywa czy owoce. Wieczorami czeka dyskoteka. Okolica zapewnia mnóstwo atrakcji o każdej porze roku. Można ją zwiedzać pieszo, na wypożyczonych w hotelu rowerach czy w trakcie organizowanych tu wycieczek. Zimą pełna oferta narciarska.

Oferta restauracyjna

Przy śniadaniach i obiadokolacjach stoły uginają się od pyszności. W ofercie mnóstwo świeżych warzyw i owoców. Nie brakuje ryb. Dla dzieci zawsze przygotowane jest specjalne danie - palce lizać:) Restauracja uwzględnia potrzeby osób na diecie bezglutenowej, wegetariańskiej czy wegańskiej. Kucharze dostosują się także do indywidualnych wymagań, nie ma problemu z przygotowaniem czegoś na specjalne zamówienie.

Jeśli możemy sobie wyobrazić miejsce, które jest gotowe spełnić każdą potrzebę gościa, nawet takiego bardzo wymagającego, to jest to właśnie Cottonina. Ujmująca natura wokół i doskonale przygotowana infrastruktura hotelu pozwalają na pełen relaks rodzicom i totalne szaleństwo dzieciom. Byliśmy pod wrażeniem podejścia obsługi hotelowej do najmłodszych. Uśmiechnięte panie z recepcji rozmawiają z dziećmi niemal przysiadając na podłodze:) Dbają też o to, by sprawy meldunkowe przebiegały sprawnie i w miłej atmosferze. Maluchy z miast spragnione są takiej przestrzeni i widać, jak garną się do zabaw na powietrzu, podczas których mogą się wykrzyczeć do woli, wytarzać na trawie i rozkoszować się światem, którego w miejskiej dżungli po prostu brakuje. Już nie możemy się doczekać, by tu znów przyjechać, bo to, że wrócimy jest dla nas oczywiste!"

 

Źródło: Hotel Przyjazny Rodzinie

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR