Informator

Pod Lupą: skóra mieszana, przetłuszczająca się i trądzikowa

9 maja 2019
Jeden z mitów w pielęgnacji kosmetycznej mówi o tym, że problem mieszanej, przetłuszczającej się skóry ze zmianami trądzikowymi dotyczy wyłącznie osób w wieku 13-24 lat. Otóż nic bardziej mylnego!

W przypadku młodego organizmu z niestabilną gospodarką hormonalną, przechodzącego wiele przemian, praca gruczołów łojowych często jest zaburzona. Efektem są zmiany skórne i stany zapalne, które bardzo trudno wyeliminować. Bardzo rzadko jednak mówi się o tym, że źródłem zmian trądzikowych i nasilających się stanów zapalnych mogą być czynniki zewnętrzne, takie jak czynniki środowiskowe (promieniowanie UV, pyły, metale ciężkie, promieniowanie blue light).

Coraz więcej osób w dojrzałym wieku ma problem z trądzikiem. Około 50% osób powyżej 25 roku życia deklaruje problemy ze zmianami na skórze lub nadprodukcją sebum.

W wyniku stałego narażenia na czynniki aktywujące układ obronny naszej skóry, nasze sebocyty zaczynają nadprodukować sebum, którego jednym ze składników jest skwalen. Jeśli nasza skóra wyprodukuje za dużo skwalenu, zalega on na jej powierzchni, a w kontakcie z zanieczyszczeniami zaczyna się utleniać. Taki utleniony skwalen jest toksyczny, przenika w głąb skóry i tworzy stany zapalne, w wyniku czego skóra znowu zaczyna produkować za dużo sebum.

To błędne koło, które ciężko przerwać. Trzeba zadziałać wielokierunkowo i przywrócić naturalny proces produkcji sebum, który nazywany jest oleostazą. Kluczem do tego jest zarówno ograniczenie produkcji sebum, jak i zmniejszenie utleniania skwalenu, a tym samym redukcja stanów zapalnych. Musimy pamiętać o tym, żeby nie odwadniać skóry. Niestety większość kosmetyków dostępnych do pielęgnacji tego typu cery działa właśnie wysuszająco, ściągająco, a co za tym idzie drażniąco na osłabioną skórę.

Mineral SPA w Cottoninie opracowało skuteczną terapię skóry z niedoskonałościami. Nasi terapeuci chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Nowością w sezonowym wiosenno-letnim menu Cottoniny jest głęboko oczyszczający i odświeżający zabieg „Call It Magic by Alkemie” polecany do skóry przetłuszczającej się, mieszanej, ze skłonnością do niedoskonałości i stanów zapalnych.

Kombinacja składników, takich jak ekstrakt z owoców mirtu różanego, ekstrakt z liści australijskiego mirtu cytrynowego oraz egipskiego i indyjskiego lotosu zmniejsza wytwarzanie sebum, ogranicza rozwój bakterii, działa antyoksydacyjnie i wygładza cerę. Witaminy z grupy B, skoncentrowany organiczny sok z kiwi oraz substancje supernawilżające zabezpieczają skórę przed odwodnieniem. Bomba witaminowa w postaci koncentratu z superowoców rewitalizuje skórę, a peeling aktywnym strumieniem tlenu i rozproszonymi kroplami soli fizjologicznej dokładnie ją oczyszcza.

Składniki aktywne: wyciąg z owoców mirtu różanego i z liści mirtu cytrynowego, wyciągi z kwiatów lotosu błękitnego i orzechodajnego, izomerat sacharydowy, kwas hialuronowy, ekstrakt z czerwonych alg, wyciągi z korzenia dzikiego jamu i lukrecji, azeoglicyna, kompleks osmolitów i aminokwasów, koncentrat superowoców: guarana, acerola, żurawina, camu-camu i rokitnik.

Czas: 60 minut. Cena: 210 zł.

Zapraszamy!

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR