Informator

Powakacyjna rewitalizacja organizmu

5 grudnia 2018
Niektórzy wypatrywali września z nadzieją i czym prędzej odprowadzili pociechy do szkół i przedszkoli. Z drugiej jednak strony trzeba pogodzić się z faktem, że czas wakacji nieubłagalnie minął i pozostało wyczekiwanie długich weekendów, które udałoby się magicznie wydłużyć przy wykorzystaniu jednego lub dwóch dni urlopu.

W teorii, po wakacjach zarówno nasz organizm, jak i nasza skóra powinny być wypoczęte. Oczywiście pod warunkiem, że udało Wam się wybrać na zasłużony urlop. Często jednak nasza skóra i organizm znajdują się w opłakanym stanie i paradoksalnie potrzebują powrotu do właściwego trybu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam znaleźć równowagę:

1. WODA

Pij wodę litrami. Twój organizm zmęczony podróżami i zmianami rytmu dobowego jest na 100% odwodniony. Potrzebujesz natychmiastowego uzupełnienia rezerw, najlepiej ze wsparciem w postaci izotonika. Najlepszy naturalny izotonik to woda z cytryną i odrobiną imbiru. Zrównoważy pH Twojego organizmu i zalkalizuje go. Jeśli dasz radę wypić go ze szczyptą soli himalajskiej, będziemy z Ciebie naprawdę dumni, a Twój organizm będzie pozytywnie zaskoczony dodatkową dawką minerałów.

2. EKSFOLIACJA

Odświeżenie i złuszczenie, to coś o czym Twoja skóra marzy po urlopie. Naskórek jest widocznie przesuszony i choć wiemy, że szkoda Ci wakacyjnej opalenizny, apelujemy w imieniu Twojego ciała – zrób to! Od stóp do głów, za pomocą ulubionego peelingu do ciała i peelingu enzymatycznego do twarzy. Usuniesz z powierzchni skóry obumarłe komórki i odsłonisz zdrową skórę, która dzięki temu zabiegowi będzie mogła swobodnie oddychać. Jeśli jesteś miłośnikiem szczotkowania lub używania rękawic typu luffa lub kessa - ta metoda również jest doskonała.

3. CIEPŁA KĄPIEL

Ciepła kąpiel z dodatkiem soli Epsom lub płatków magnezowych pozwoli Ci przywrócić organizmowi równowagę elektrolitów i znormalizować pracę skóry. Poza tym taka kąpiel cudownie relaksuje mięśnie. Proponujemy zrobić ją w innym dniu niż peelingi z oczywistych względów - sól będzie szczypać podrażnione peelingiem ciało.

4. NAWILŻENIE

Podaruj swojej skórze pielęgnację w postaci serum z dużą dawką witaminy C oraz odżywczej maski, które zarówno oczyszczą skórę, jak i dogłębnie ją nawilżą. W ciało wmasuj ulubiony balsam. Po peelingu Twoja skóra niczym gąbka z wdzięcznością wchłonie wszystkie substancje aktywne, które jej zaproponujesz.

5. SEN

Zmiana rytmu dobowego, niedospanie czy zmiana strefy czasowej mają negatywny wpływ na Twój organizm. Przed powrotem do obowiązków na pełnych obrotach daj sobie chociaż jeden dzień na porządne leniuchowanie i wyspanie się do woli.

6. JEDZENIE

Jedz bardzo dużo owoców, które są naturalnym detoksem dla naszego organizmu. Szczególnie różnego rodzaju jagody, borówki, truskawki, maliny, wiśnie, a także melony i arbuzy. Nie tylko stanowią solidną dawkę witamin, ale również doskonałą alternatywę dla wypijanej wody.

7. UŚMIECH

Uśmiechaj się! Duuuużo! Wierzymy, że uśmiech jest nie tylko lekarstwem na zmęczenie, ale i gwarantem piękna.

Autor wpisu:

Justyna Żukowska-Bodnar - Doradca ds. SPA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2023
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR