Informator

Przyszła Mama w SPA

2 września 2016
Nasz Manager SPA o tym, co jest wskazane, a czego lepiej unikać będąc w ciąży.

KĄPIELE, CIEPŁE OKŁADY - badania wykazały, że już nawet 10 minut spędzone w wannie gorącej wody w pierwszym trymestrze ciąży, mogą wielokrotnie zwiększyć ryzyko poronienia.

AROMATERAPIA – obalamy mit, że wszystkie olejki eteryczne są niebezpieczne w ciąży. Zakazane: olejek bergamotowy, rozmarynowy. Wskazane: olejki różany i ze słodkiej pomarańczy.

ZABIEGI - bezwzględnie zakazane jest wykonywanie jakichkolwiek zabiegów
z wykorzystaniem fal radiowych lub prądów, korzystanie z solarium i mechanicznych drenaży kończyn. Warto postawić na depilację pastą cukrową zamiast tradycyjnym woskiem.

MASAŻ - w ciąży może być wspaniałym lekarstwem na walkę z bólem pleców, sztywnością ramion i bólem bioder. Powinien być jednak wykonywany wyłącznie w wypadku, gdy ciąża nie jest zagrożona i jeśli lekarz nie widzi żadnych przeciwskazań.

OCHRONA SŁONECZNA - przez cały okres ciąży przyłóż szczególną wagę do ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UVA/UVB. Twoja skóra nabrała teraz szczególnej tendencji do przebarwień.

KOSMETYKI - produkty, których używałaś całe życie mogą właśnie teraz zacząć Cię uczulać. To również czas, kiedy musisz dokonać przeglądu swojej półki z kosmetykami i wyeliminować niebezpieczne dla Twojego Dziecka substancje.

NATURA JEST NAJMĄDRZEJSZA - niegdyś niedoceniane składniki aktywne pochodzenia naturalnego przeżywają swój renesans. W tym okresie Twojego życia warto postawić na 100% ekologiczne produkty, mające bogaty, przynoszący wymierne efekty skład i opracowane specjalnie z myślą o kobietach w ciąży.

 

Autor wpisu:

Justyna Żukowska - Manager SPA

Od 14 lat związana z branżą kosmetyczną. Od 8 lat zajmuje się produkcją kosmetyków na rynek detaliczny i profesjonalny. W latach 2008-2012 Dyrektor ds. rozwoju i wdrożeniowiec marki Organique. Współwłaścicielka marki MomMe Mother & Baby Natural Care. Wykładowca i pedagog, który regularnie uczestniczy w największych imprezach branżowych na świecie, tropiąc nowinki, które mogłaby wykorzystać w swojej codziennej pracy. Prywatnie eko freak, który z dokładnością detektywa analizuje składy wszystkich kosmetyków, które wpadną w jej ręce. W wolnej chwili eksperymentuje w kuchni i wykorzystuje każdy centymetr kwadratowy przestrzeni swojego ogrodu. W Cottoninie od 2012 r.
 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera.
Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie
Wymagana zgoda

Sanatoryjna 7
59-850 Świeradów-Zdrój


+48 75 73 49 650
rezerwacje@cottonina.pl


Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Berlin
Praga
Drezno
Szczecin
© 2024
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Projekt EFRR